Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 5357
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tańczyli przeciw przemocy

Poniedziałek, 15 lutego 2021, 7:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: JAZ
Wałbrzych: Tańczyli przeciw przemocy
Fot. JAZ
Już po raz dziewiąty w naszym mieście zorganizowana została akcja One Billion Rising, czyli Nazywam się Miliard. Jest to tym bardziej cenna inicjatywa, bo zorganizowana pomimo pandemii.

Ogólnoświatowa akcja One Billion Rising skierowana jest przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Chodzi o wyraźne przeciwstawienie się wszelkim formom przemocy - zarówno przemocy fizycznej jak i psychicznej. Akcję zapoczątkowała Eva Ensler w 2011 roku. Od tego czas coraz więcej krajów na całym świecie przyłącza się do akcji.

W zeszłych latach liczba miast w Polsce rok w rok rosła. W pewnym momencie było ich już ponad 200. Tegoroczne wydanie w Wałbrzychu miało miejsce w dzielnicy Piaskowa Góra. Manifestacją sprzeciwu wobec przemocy był wspólny taniec. Organizatorem akcji był Dolnośląski Kongres Kobiet. W naszym mieście patronat nad akcją objęła Maria Romańska - Przewodnicząca Rady Miasta, a w całej Polsce Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich. Kobiety biorące udział w wydarzeniu jednym głosem mówią, że jedna na trzy kobiety w ciągu swojego życia doświadcza przemocy, w tym seksualnej. Taniec ma być formą sprzeciwu i solidarności.

Twoja reakcja na artykuł?

8
35%
Cieszy
3
13%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
11
48%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group