Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2368
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Taneczne wydarzenie

Środa, 9 września 2020, 7:34
Aktualizacja: Czwartek, 10 września 2020, 8:08
Autor: red
Wałbrzych: Taneczne wydarzenie
Fot. organizatorzy
Za nami pełen rajdowych wrażeń weekend w Starej Kopalni w Wałbrzychu, kolejny zapowiada się równie atrakcyjnie.

Weekend w Starej Kopalni upłynął przede wszystkim w duchu I Dolnośląskiego Rajdu Zabytków Techniki, zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska oraz Fundację Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska. Było to pierwsze w naszym regionie wydarzenie w całości poświęcone i skoncentrowane na dawnej technice motoryzacyjnej i przemysłowej. Uczestnicy rajdu nie tylko przemieszczali się w historycznych pojazdach, ale cała trasa przebiegała przez Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki, na którym znajduje się Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Rajd skierowany był do posiadaczy pojazdów mechanicznych wyprodukowanych lub zaprojektowanych przed 1991 r. W Rajdzie udział wzięło 67 załóg - 7 samochodów, 16 motocykli, 3 pojazdy specjalistyczne oraz 1 motorower. Zwycięska załoga Fiatem 125 przejechała w 2 dni 892 km i zdołała odwiedzić wszystkie punkty na trasie. Zakończenie rajdu i wręczenie nagród odbyło się w Młynie Hilberta w Dzierżoniowie.

W sobotę liczną grupą odwiedzili nas uczestnicy Akademii Dziecięcej z Uczelni Jana Wyżykowskiego, zwiedzali Starą Kopalnię i poznawali tajniki kalkomanii na warsztatach w Centrum Ceramiki Unikatowej, które zaowocowały unikatowym wzorem na talerzu każdego dziecka.

W weekend delegacja Starej Kopalni, Urzędu Miasta Wałbrzych oraz Aqua-Zdroju odwiedziła partnerskie górnicze miasto Freiberg, które obchodziło swoje święto. Choć nie co mniej hucznie niż co roku, jednak nie obeszło się bez uroczystego pochodu i koncertu.

W piątek 11 września zapraszamy do Sztygarówki na kolejne spotkanie z cyklu Jak to Działa? Porozmawiamy o emocjach zerkając na nie okiem psychoterapeuty. O pochodzeniu, wpływie oraz o gabinecie psychoterapeutycznym od kuchni i związanym z nim historiach. Wstęp wolny. Gościem będzie Anna Naskręt - psycholog, psychoterapeuta.

Dla tych, którzy nie boją się pobrudzić rąk, w sobotę o 21:00 odbędzie się ostatnie w tym sezonie Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni z Górniczymi Pracami, czyli nocna szychta pod okiem prawdziwego sztygara. Bilety w cenie 45zł są jeszcze dostępne na stronie www.biletyonline.starakopalnia.pl.

W dniach 12-13 września, jak co roku na terenie Starej Kopalni odbędą się Europejskie Dni Dziedzictwa. Stara Kopalnia serdecznie zaprasza do uczestnictwa w bezpłatnych wyjątkowych wydarzeniach. Hasło przewodnie „Moja droga Julio…” zwraca uwagę i jednocześnie podkreśla, jak ważne dla dziedzictwa Wałbrzycha były kopalnie, w tym kopalnia „Julia”, w której dziś tętni życie kulturalne miasta. W programie zajęcia edukacyjne i specjalne zwiedzanie obiektu. Szczegółowy harmonogram wydarzenia znajduje się na stronie instytucji.

W ten sam weekend odbędzie się „Work it out” - wspólne wydarzenie organizowane przez Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH) w ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego, podczas którego tysiące tancerzy wykonuje wspólny taniec dla dziedzictwa w dawnych zakładach przemysłowych. Stara Kopalnia od roku 2015 widnieje na szlaku ERIH, który jest największą siecią turystyczną Europy. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych - wszystkich zainteresowanych i lubiących tańczyć do uczestnictwa w tanecznym wydarzeniu, które odbędzie się 13 września o godz. 15:00. Szczegóły również są dostępne na stronie Starej Kopalni.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group