Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5159
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Taniego węgla nie ma

Wtorek, 25 października 2022, 14:30
Aktualizacja: 14:47
Autor: PAW
Wałbrzych: Taniego węgla nie ma
Fot. pixabay.com
Ustawa dotycząca dystrybucji węgla przez polskie samorządy nakłada na nie dodatkowe obowiązki.

Ustawa mówi, że samorząd może doprowadzić do zamówienia węgla w cenie 1500 zł za tonę i włączyć się w dystrybucję tego węgla dla mieszkańców.

- Spotykaliśmy się w gronie kierowników wydziałów, skarbnika miasta z przedstawicielami wałbrzyskich składów węgla - informuje prezydent Roman Szełemej. - Obecnie składy dysponują węglem, choć nie są to ilości wielkie. Cena tego węgla to obecnie 3 tysiące złotych za tonę, a nawet czasem więcej. Z naszych informacji uzyskanych od firm wynika, że nie ma węgla za 1500 złotych za tonę. Jeśli ustawa wejdzie w życie to przy dystrybucji z pewnością będziemy korzystać z pomocy składów węgla. Będziemy dostarczać mieszkańcom węgiel w granicach 2 tysięcy złotych za tonę, ale pod warunkiem że taki węgiel w tej cenie będzie dostępny.

Ustawa w tym temacie ma zostać podjęta mniej więcej za 2-3 tygodnie. Na razie jednak węgla w cenie, o której mówi strona rządowa, nie ma. Zdaniem władz samorządowych naszego miasta, ta ustawa ma na razie więcej pytań niż odpowiedzi i jest wielką niewiadomą. W Wałbrzychu jest około 8 tysięcy gospodarstw, które są ogrzewane węglem. Węgiel do naszego miasta jest dowożony samochodami ciężarowymi m.in. ze Świnoujścia czy Suwałk. Jakość tego węgla jest bardzo zróżnicowana - zdarza się też niestety taki, który pali się bardzo słabo.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
6
21%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
7
24%
Złości
16
55%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group