Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 4572
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Te pieniądze są na stadion!

Wtorek, 31 maja 2022, 7:42
Autor: red
Wałbrzych: Te pieniądze są na stadion!
Fot. Grzegorz Macko/facebook
Nie milkną echa dotyczące decyzji o sfinansowaniu w kwocie blisko 40 milionów złotych odbudowy stadionu w dzielnicy Nowe Miasto z rządowego programu Polski Ład.

Decyzją rządu Mateusza Morawieckiego przyznana została dotacja w wysokości 39,6 miliona złotych na odbudowę historycznego stadionu Górnika przy ulicy Chopina w Wałbrzychu.

- Dziesiątki spotkań i godziny rozmów przyniosły efekt – pieniądze przyznane w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład są dedykowane na konkretne projekty. Oznacza to, że pieniądze mogą być przeznaczone wyłącznie na odbudowę stadionu – nie ma możliwości skierowania ich na inne inwestycje, jak niestety decyzją władz miasta działo się przy różnego rodzaju poprzednich rozdaniach. Dzisiaj nie ma takiego zagrożenia – cała kwota jest dedykowana na stadion na Nowym Mieście - informuje wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko.

Dotacja wynosi 100% kwoty, o którą gmina wnioskowała - miasto Wałbrzych złożyło do rządowego programu wniosek na 39,6 miliona złotych i dokładnie tyle dostało. Nie zostaje nic innego, jak przystępować do przetargu.

- W imieniu mieszkańców miasta i regionu chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim osobom, dzięki którym zapadła ta decyzja, na czele z Premierem Mateuszem Morawieckim. Należy podkreślić, że tak ogromne wsparcie finansowe dla miasta nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie Ministra Michała Dworczyka, dla którego pozyskanie środków na wałbrzyski stadion od wielu lat było priorytetem. Dzisiaj mamy potwierdzenie, że ostatecznie się to udało – teraz realizacja inwestycji jest w rękach miasta. Cieszę się, że mogłem dołożyć swoją cegiełkę do tego historycznego projektu - kontynuuje Macko.

Twoja reakcja na artykuł?

35
57%
Cieszy
3
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
3%
Złości
21
34%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group