Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 1591
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Teatr Lalki i Aktora zaprezentował kolejną premierę

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 17 lutego 2019, 10:09
Autor: red
Fot. Robert Bajek
ZASKÓRNIAKI I INNE DZIWADŁA Z KRAINY PORTFELA to sceniczna wersja popularnej książki dla dzieci dotykającej trudnej materii ekonomii.

Autorem oryginału jest Grzegorz Kasdepke, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy dla młodych czytelników. W swojej twórczości sięga on często po tematy niełatwe, przedstawiając je zarazem w przystępnej i zabawnej formie oraz traktując swojego odbiorcę poważnie i z szacunkiem. To dzięki niemu na polskim rynku pojawiła się pierwsza z książek dotyczących praw dziecka pt. „Mam prawo”. Tym razem autor podjął się skomplikowanej analizy rynku ekonomicznego i znalazł sposób, jak przedstawić i objaśnić ją dziecku.

Głównym celem spektaklu jest oswojenie dzieci z podstawowymi pojęciami ekonomicznymi (kredyt, podatek, hipoteka), których wyjaśnienie w prosty i klarowny sposób jest zazwyczaj sporym problemem dla rodziców czy nauczycieli. Przy pomocy narzędzi teatru twórcy opowiedzą dzieciom historię tworzenia Zoo, w którym pojawiają się kolejne tajemnicze ekonomiczne dziwadła. Zoo powstaje od podstaw, czyli od pomysłu na inwestycję poprzez plan biznesowy, szacowanie budżetu, zmagania się z podatkami, przychodem, dochodem i całą serią spraw, których już same nazwy przyprawiają o zawrót głowy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży oraz Gminy Wałbrzych.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group