Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2652
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Telefon senioralny

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 7 września 2020, 16:23
Aktualizacja: Środa, 9 września 2020, 8:07
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Nasi seniorzy doczekali się uruchomienia Wałbrzyskiego Telefonu Senioralnego. Co to takiego? Mamy do czynienia z miejską linią telefoniczną dla seniorów, która prowadzona jest przez seniorów–wolontariuszy.

- To innowacyjne rozwiązanie, które ma przyczynić się do wzmocnienia aktywności społecznej osób starszych, utrzymywanie ich w dobrej kondycji psychicznej, włączanie do życia społecznego. To także odpowiedź na potrzeby osamotnionych lub mniej aktywnych seniorów, którym szczególnie doskwiera brak kontaktu z innymi ludźmi – mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Seniorzy dyżurować będą od poniedziałku do piątku w godzinach między 10.00 a 14.00. Każdy kto będzie chciał porozmawiać, każdy, kto będzie chciał podzielić się z kimś ważną dla siebie informacją, może zadzwonić pod numer 746-609-609.
- Ten telefon ma służyć wszystkim seniorom, którzy potrzebują porozmawiać, podzielić się swoimi troskami, czy też po prostu ktoś będzie chciał się wygadać. Dzwoniący mogą liczyć na wysłuchanie, zrozumienie, rozmowę w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. W ten sposób telefon ma przeciwdziałać osamotnieniu, ułatwiać osobom starszym udział w życiu społecznym, realizowanie aktywności rekreacyjnych bądź kulturalnych – dodaje prezydent.

Godna pochwały inicjatywa powstała, bo w naszym mieście dużo jest osób samotnych. Dużo jest seniorów, którym nikt nie poświęca czasu. Dzięki wspólnej rozmowie mogą się czegoś dowiedzieć, przekazać informacje. Mogą też uzyskać informację, czy pomoc.

Warto przypomnieć, że projekt Wałbrzyskiego Telefonu Senioralnego powstał dzięki współpracy Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu z Centrum Doradztwa Strategicznego z Krakowa. Jest też częścią większego przedsięwzięcia, realizowanego w ramach unijnego projektu Halo Aktywni 60+ od 2018 roku. Wałbrzyski Telefon Senioralny będzie działał, co najmniej do 2023 roku. Sam projekt koordynowany jest przez Centrum Doradztwa Strategicznego z Krakowa, a od 1 czerwca przyszłego roku przez Urząd Miasta w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

8
62%
Cieszy
1
8%
Hahaha
2
15%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Antivirus 7-09-2020 21:56
Dobrze że przyłbica jest! I można spokojnie porozmawiać przez telefon z chorą osobą na Covid i wirusy komputerowe nie zaatakują...
~ 8-09-2020 10:17
do: ~Antivirus (21:56)
Tam są inni seniorzy odbierający telefon, zgodnie z procedurami wydanymi przez rząd, mają mieć pozasłaniane usta.
~Ksiegowy 7-09-2020 23:00
Seniorzy mogą podziękować solidaruchom i POPiSowcom za przehandlowanie zachodowi tego co mieli najcenniejszego , czyli dzieci których pochłonęła Anglia czy Niemcy. Niech teraz dozywaja swoich dni w towarzystwie telefonu senioralnego.Sami sobie są zresztą winni bo uwierzyli i dalej wierzą swiniom okrągłego koryta!
~Bieda z Nędzą 8-09-2020 8:08
To prosta zachęta do zrywania kontaktów z ludźmi.Siedz w domu i dzwon.Podatnik zapłaci.Nie zadzwonisz, to znaczy ,że nie żyjesz.
~pacjent 9-09-2020 14:28
doktorze Szełemej jakoś niemożliwe jest dodzwonienie się do specjalisty i umówienie się na wizytę. Ostatnią deską ratunku jest Medic . Wtedy juz się człowiek czuje jakby był u wrót szpitala a nie cmentarza. Ale to seniora uderza mocno po kieszeni.
~NFZ 3-10-2020 7:49
do: ~pacjent (14:28)
Zgodnie z realizacją programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, zostały wprowadzone z " Koszyka Świadczeń " Teleporady. Ma to służyć oszczędnościom i zmniejszyć kolejki do lekarzy. Ale z uwagi na COVID 19 rząd wymyślił, że można oszczędzić jeszcze bardziej... więc postanowiono zamknąć wszystkie przychodnie i szpitale dla chorych. Z uwagi, że Dr Szełemej jest tylko prezydentem miasta i zwyczajnym doktorem, nie ma fizycznej ani prawnej mocy w sprawach publicznej ochrony zdrowia. Wszystkie działania podejmujemy w Warszawie zgodnie z planem Prawa i Sprawiedliwości.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group