Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2871
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Telefon senioralny

Poniedziałek, 7 września 2020, 16:23
Aktualizacja: Środa, 9 września 2020, 8:07
Autor: JAZ
Wałbrzych: Telefon senioralny
Fot. JAZ
Nasi seniorzy doczekali się uruchomienia Wałbrzyskiego Telefonu Senioralnego. Co to takiego? Mamy do czynienia z miejską linią telefoniczną dla seniorów, która prowadzona jest przez seniorów–wolontariuszy.

- To innowacyjne rozwiązanie, które ma przyczynić się do wzmocnienia aktywności społecznej osób starszych, utrzymywanie ich w dobrej kondycji psychicznej, włączanie do życia społecznego. To także odpowiedź na potrzeby osamotnionych lub mniej aktywnych seniorów, którym szczególnie doskwiera brak kontaktu z innymi ludźmi – mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Seniorzy dyżurować będą od poniedziałku do piątku w godzinach między 10.00 a 14.00. Każdy kto będzie chciał porozmawiać, każdy, kto będzie chciał podzielić się z kimś ważną dla siebie informacją, może zadzwonić pod numer 746-609-609.
- Ten telefon ma służyć wszystkim seniorom, którzy potrzebują porozmawiać, podzielić się swoimi troskami, czy też po prostu ktoś będzie chciał się wygadać. Dzwoniący mogą liczyć na wysłuchanie, zrozumienie, rozmowę w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. W ten sposób telefon ma przeciwdziałać osamotnieniu, ułatwiać osobom starszym udział w życiu społecznym, realizowanie aktywności rekreacyjnych bądź kulturalnych – dodaje prezydent.

Godna pochwały inicjatywa powstała, bo w naszym mieście dużo jest osób samotnych. Dużo jest seniorów, którym nikt nie poświęca czasu. Dzięki wspólnej rozmowie mogą się czegoś dowiedzieć, przekazać informacje. Mogą też uzyskać informację, czy pomoc.

Warto przypomnieć, że projekt Wałbrzyskiego Telefonu Senioralnego powstał dzięki współpracy Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu z Centrum Doradztwa Strategicznego z Krakowa. Jest też częścią większego przedsięwzięcia, realizowanego w ramach unijnego projektu Halo Aktywni 60+ od 2018 roku. Wałbrzyski Telefon Senioralny będzie działał, co najmniej do 2023 roku. Sam projekt koordynowany jest przez Centrum Doradztwa Strategicznego z Krakowa, a od 1 czerwca przyszłego roku przez Urząd Miasta w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

8
62%
Cieszy
1
8%
Hahaha
2
15%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group