Czytających: 4704

Jabłoniec: Tenisiści zwyciężają

Czwartek, 13 sierpnia 2009, 16:44
Aktualizacja: Czwartek, 15 października 2009, 15:29
Reprezentanci MKS–u Szczawno Zdrój wrócili do domu w glorii chwały. Mowa o Łukaszu Matusiku oraz Katarzynie Wysoczańskiej, którzy zwyciężyli w rozegranym niedawno w czeskim Jabłońcu turnieju tenisa ziemnego.

Grający w kategorii poniżej 17 lat Łukasz Matusik nie dał żadnych szans wyżej notowanym rywalom. W dodatku nie oddał w całym turnieju, ani jednego seta. Występująca w kategorii 12-latków Katarzyna Wysoczańska także wygrała wszystkie mecze, w półfinale zwyciężając swoją klubową koleżankę Aleksandrę Rojek.

Nie gorzej radzili sobie szczawieńscy zawodnicy na arenie krajowej. Karol Stypułkowski w parze z Maciej Domańskim z Piotrkowa Trybunalskiego zajął drugie miejsce podczas turnieju debla w Opolu, a w singlu dotarł do ćwierćfinału ulegając 6:7, 5:7 samemu finaliście Maciejowi Kazanowskiemu.