Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3549
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Teraz będzie bezpieczniej

Sobota, 19 września 2020, 7:41
Aktualizacja: Niedziela, 20 września 2020, 7:29
Autor: red
Wałbrzych: Teraz będzie bezpieczniej
Fot. użyczone
W ramach działań Funduszu Toyoty "Dobre pomysły zmieniają nasz świat" w połowie września otwarte zostało bezpieczne przejście dla pieszych przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Wałbrzychu.

Przejście znajduje się przy ul. Wańkowicza bezpośrednio w sąsiedztwie szkoły. Zakres prac inwestycyjnych polegał na montażu zestawu dwóch znaków aktywnych z lampami LED zasilanymi panelem fotowoltaicznym i wyposażonych w czujnik ruchu, wykonaniu znaków poziomych farbą strukturalną chemoutwardzalną w kolorze czerwonym i białym, zainstalowaniu punktowych aktywnych elementów odblaskowych koloru biało - czerwonego wzdłuż przejścia dla pieszych, montażu barier drogowych prostopadle do przejścia dla pieszych, osadzeniu na chodniku przed przejściem dla pieszych słupków blokująco – spowalniających oraz zainstalowaniu na pasie środkowym jezdni w linii dojazdu punktowych aktywnych elementów odblaskowych.
- Przejście będzie służyło nie tylko uczniom szkoły ale także mieszkańcom dzielnicy Biały Kamień. To jest ulica dosyć ruchliwa. Zwłaszcza w godzinach szczytu jest tu dużo samochodów - podkreśla dyrektor szkoły Izabela Mazurek.

- Ten projekt to idealny przykład na realizację jednego z naszych priorytetów firmowych jakim jest bezpieczeństwo dna drogach. Liczymy, że w przyszłości takich modelowych przejść dla pieszych powstanie w Wałbrzychu więcej - podkreśla Grzegorz Górski, Manager General Affairs wałbrzyskiej fabryki Toyoty.

Fundusz Toyoty ‘Dobre pomysły zmieniają nasz świat” uruchomił proces przyjmowania projektów do przyszłorocznej edycji konkursu grantowego. Do końca października organizacje non-profit mogą składać wnioski na realizację projektów w aglomeracji wałbrzyskiej i powiecie oławskim. Najlepsze z nich fundusz nagrodzi grantem w wysokości 20 tys. złotych. Więcej informacji znajduje się na dedykowanej stronie internetowej www.FunduszToyoty.pl

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
2
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
43%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group