Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4432
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Teraz nauka jest frajdą

Wtorek, 14 listopada 2017, 12:42
Autor: red
Wałbrzych: Teraz nauka jest frajdą
Fot. użyczone
W Szkole Podstawowej nr 5 w wałbrzyskiej dzielnicy Podgórze ruszyła najnowocześniejsza w mieście pracownia multimedialna do nauki języków obcych.

24 stanowiska komputerowe, dostęp do internetu, nagłośnienie, rzutnik, tablica, a nawet przeznaczone specjalnie do pracowni językowych meble, ustawione w literę U.

Sala multimedialna w SP 5 na Podgórzu jest nowoczesna i świetnie wyposażona. Dzięki niej uczniowie mogą poznawać języki angielski i niemiecki nie tylko z podręczników, ale też z pobudzających wyobraźnię programów komputerowych, aplikacji, filmów, edukacyjnych gier.
- Pracownia jest super! Lekcje w niej są wyjątkowe, ciekawe, naprawdę wciągają - mówią uczniowie.

Wstęgę podczas oficjalnego otwarcia pracowni przeciął m.in. Zygmunt Nowaczyk, wiceprezydent Wałbrzycha. Z uznaniem pogratulował dyrekcji i nauczycielom szkoły świetnego pomysłu oraz wytrwałości w dążeniu do jego realizacji. Przygotowania do stworzenia sali trwały bowiem aż rok.
- Pracownia to efekt pomysłu naszych nauczycieli, zaangażowania pani dyrektor Jadwigi Spery i zaangażowania rodziców naszych uczniów - podkreśla Renata Gibes, zastępca dyrektora szkoły. I dodaje: - Wiadomo, jak bardzo ważna w dzisiejszych czasach jest znajomość języków obcych. Dlatego tak bardzo zależało nam, aby nasi uczniowie mieli jak najlepsze warunki do ich nauki. Sala została wyposażona w nowoczesny sprzęt w taki sposób, by mogli z niej korzystać uczniowie wszystkich klas: od najmłodszych do najstarszych.

Stworzenie pracowni kosztowało 18 tys zł. Szkoła znalazła darczyńców i sponsorów, dzięki którym udało się sfinansować przedsięwzięcie. Pieniądze pochodzą od miasta Wałbrzych, Rady Rodziców i Kopalń Surowców Skalnych w Bartnicy.
- Jest takie powiedzenie, że dzieci są przyszłością narodu. Zgadzamy się z tym, przecież od poziomu wykształcenia młodych ludzi będzie w przyszłości bardzo wiele zależało. Dlatego nasza spółka chętnie wspiera wartościowe inicjatywy edukacyjne dla dzieci i młodzieży - powiedział Jakub Madej, prezes KSS Bartnica.

Kopalnia nie po raz pierwszy wspiera uczniów SP 5. Z inicjatywy KSS Bartnica i dzięki jej współpracy z miastem Wałbrzych, już drugi rok z rzędu mali i zdolni sportowcy z Podgórza trenują bezpłatnie siatkówkę pod okiem profesjonalnego trenera. Kopalnia organizuje też m.in. edukacyjne festyny dla dzieci z tej dzielnicy.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group