• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Godz. 22:02
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelgo
  • Czytających: 3997
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

"Teresa" znowu funkcjonuje

Wiadomości: REGION, Jedlina-Zdrój
Środa, 19 września 2018, 11:51
Aktualizacja: Czwartek, 20 września 2018, 8:34
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Po dwumiesięcznym remoncie Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej "Teresa" w Jedlinie–Zdroju zaczął znowu funkcjonować.

Obiekt "Teresa" został częściowo strawiony przez pożar w połowie lipca, o czym pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ . Wczoraj do wyremontowanego obiektu przybyli już pierwsi pacjenci. Oczywiście prace będą jeszcze trwały, ale zabiegi odbywają się już w normalnym trybie. W oficjalnym otwarciu obiektu uczestniczyli dzisiaj między innymi: Paweł Skrzywanek - Prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina, Cezary Przybyliski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Iwona Krawczyk - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha, Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny Zdroju, a także przedstawiciele gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej i osoby związane z Uzdrowiskiem Szczawno - Jedlina S. A.

- Straty w budynku "Teresy" będą oszacowane na około 800 tysięcy, do miliona złotych. Spłonęła większość więźby dachowej, całe poddasze wraz z pokryciem ceramicznym, a w związku z akcją ratowniczą uległy uszkodzeniu wszystkie systemy wewnętrzne, czyli system elektryczny, system informatyczny, system wentylacji. Obiekt został oczywiście zalany i zniszczony. W ciągu dwóch miesięcy udało nam się to wszystko naprawić, odremontować. Jest nowa więźba dachowa, nowe pokrycie ceramiczne, wszystkie systemy są sprawne. Obiekt jest tak przygotowany, że w dniu wczorajszym przybyli do niego pierwsi kuracjusze, którzy poddawani są rehabilitacji wczesnokardiologicznej. Oczywiście w obiekcie będą trwały cały czas prace modernizacyjne. W ciągu najbliższych dni przyjadą rzeczoznawcy od ubezpieczyciela, aby ocenić straty na tym budynku, który był powodem całego pożaru, czyli budynku "Teresa II", gdzie po oszacowaniu strat przystąpimy również do prac modernizacyjnych, rozpoczynając tym samym adaptację tego budynku dla potrzeb rehabilitacji wczesnokardiologicznej. Będzie to obiekt o charakterze hotelowym: będą tam głównie pomieszczenia hotelowe do wypoczynku, natomiast w części parterowej znajdzie się obsługa basenu, który chcielibyśmy żeby na dziedzińcu obu tych obiektów stanął - powiedział Paweł Skrzywanek.

Zarówno przedstawiciele Uzdrowiska, Urzędu Marszałkowskiego, jak i włodarze Gminy Wałbrzych i Gminy Jedlina-Zdrój podkreślali, jak ważna jest rola tych obiektów zarówno dla pacjentów jak i dla rozwoju Jedliny. W planach jest także remont obiektów "Halina" i "Warszawianka", co pozwoli podwoić albo nawet potroić liczbę kuracjuszy, która w chwili obecnej w Jedlinie-Zdroju wynosi 100 osób na turnus.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ppp 20-09-2018 6:35
p.Wierzbicka to chyba juz trzecia partia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group