Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4475
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Terminal otworzył drzwi

Środa, 29 lutego 2012, 7:51
Aktualizacja: 7:52
Autor: opr. PAW
REGION: Terminal otworzył drzwi
Fot. Arkadiusz Zachert – użyczone
25 tysięcy osób – tylu mieszkańców regionu przyjechało w sobotę zobaczyć nowy terminal wrocławskiego lotniska. Zorganizowany wtedy specjalny dzień otwarty był pierwszą okazją, by przekonać się na własne oczy, jak wygląda nowoczesny obiekt i jego wszystkie zakamarki.

Dzień otwarty w nowym terminalu zgromadził tłumy. Przez 8 godzin obejrzało go aż 25 tysięcy osób. Zainteresowanie nowym obiektem i przygotowanymi na ten dzień atrakcjami było ogromne. Mieszkańcy Wrocławia i okolic mogli nie tylko bez ograniczeń zwiedzać obiekt, ale też uczestniczyć w specjalnych konkursach i zabawach. Atrakcją były m.in. Mistrzostwa w rzucaniu papierowymi samolotami, kolejki zwiedzających ustawiały się też do symulatorów lotu. Goście dnia otwartego mieli okazję zobaczyć również pokazy brazylijskiej samby, obejrzeć występ Mariachi i atrakcje przygotowane przez służby lotniskowe, policję, straż pożarną oraz WOPR.

- Wielkie zainteresowanie nowym terminalem i ogrom pozytywnych opinii, które usłyszeliśmy tego dnia od odwiedzających niezwykle nas ucieszyły – komentuje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Mieszkańcy Wrocławia i regionu naprawdę z niecierpliwością czekają na nowy terminal, w sobotę mogli zobaczyć go jako pierwsi i to jeszcze przed oficjalnym otwarciem - dodaje.

Uroczystą galę otwarcia nowego terminalu zaplanowano na wtorek 28 lutego, prawie na 100 dni do UEFA EURO 2012™. Aktualnie trwają ostatnie odbiory obiektu. Uruchomienie operacyjnie terminalu i pierwszy lot planowane są po ich zakończeniu, na 10 marca.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group