Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 5137
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Termomodernizacja na Podzamczu

Środa, 30 stycznia 2019, 7:32
Aktualizacja: 10:20
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Termomodernizacja na Podzamczu
Fot. Robert Bajek
W wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze trwają prace termomodernizacyjne, a w planach Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" jest rozpoczęcie docieplania kolejnych bloków.

Oprócz prowadzonej już na terenie Podzamcza termomodernizacji bloków należących do Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" planowane jest rozpoczęcie prac dociepleniowych kolejnych bloków. Zarząd SM "Podzamcze" decyzję o termomodernizacji pozostawia w rękach lokatorów, ponieważ wiąże się to z koniecznością zaciągnięcia kredytu, a tym samym zwiększeniem opłaty na fundusz remontowy.

Prezes i przedstawiciele SM "Podzamcze" przekonują, że wprawdzie fundusz remontowy będzie musiał zostać zwiększony, ale dzięki termomodernizacji późniejsze koszty związane z ogrzewaniem mieszkań będą dużo niższe. O planach związanych z termomodernizacją kolejnych bloków mówił Tadeusz Choczaj - Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze":

- Kończymy termomodernizację budynków, którą rozpoczęliśmy w roku 2017 i 2018. Dokończymy ją w połowie roku 2019. Jest to 14 budynków. A teraz planujemy już następne budynki na drugą połowę roku 2019 i na rok 2020. Żeby dokonać tej termomodernizacji prowadzimy konsultacje z mieszkańcami. Przedstawiamy im warunki techniczne i finansowe i czekamy na ewentualną akceptację tych warunków. Jeżeli mieszkańcy się zgodzą, zrobimy termomodernizację. Jeżeli nie, nie będziemy jej robić. To się wiąże z większymi opłatami na fundusz remontowy. Opłaty wzrastają w zależności od wielkości mieszkania. Zazwyczaj wzrost opłaty na fundusz remontowy waha się od 2 złotych do 2,15 za metr kwadratowy powierzchni użytkowej. My musimy na termomodernizację zaciągnąć kredyt. Na razie nie możemy nic zaproponować mieszkańcom jeżeli chodzi o środki unijne, bo nie mamy takich programów. Jeżeli będą - będziemy się o nie starać, tak jak staraliśmy się o te 14 budynków.

Planowana termomodernizacja dotyczy 6 budynków przy Palisadowej 97 i 97A, Palisadowej 30-46, Senatorskiej 30-46 i na ulicy Fortecznej 22-40. Obecnie trwają konsultacje z mieszkańcami bloków, w których planowana jest termomodernizacja. Mieszkańcy otrzymają też ankiety, w których będą mogli określić czy są za przeprowadzeniem prac ociepleniowych i jednocześnie zwiększeniem kwoty przeznaczonej na fundusz remontowy, czy nie zgadzają się na termomodernizację swoich bloków.

Twoja reakcja na artykuł?

13
50%
Cieszy
1
4%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
3
12%
Złości
7
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group