Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 4666
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tężnia to początek zmian

Wtorek, 26 lipca 2022, 12:36
Aktualizacja: 15:22
Autor: PAW
Wałbrzych: Tężnia to początek zmian
Fot. print screen
W ostatnią sobotę oddana do użytku została tężnia solankowa w Parku im. Jana III Sobieskiego. Prezydent Roman Szełemej zapewnia, że nie oznacza to jednak końca inwestycji w tym wspaniałym miejscu.

Tężnia już cieszy się dużą popularnością, bowiem w ostatnich kilku dniach od momentu oddania jej do użytku, korzysta z niej wielu wałbrzyszan.

- Trwa budowa prawie 1 km nowych ścieżek w Parku, które wykonujemy metodą tradycyjną z kostki brukowej. Rozwiązanie to zostało zaakceptowane przez konserwatora zabytków. Ścieżki będą trwałe i odporne na intensywne opady deszczu, bo należy pamiętać, że w Parku Sobieskiego są ogromne różnice wysokości. Przy nowych ścieżkach zamontujemy nowe oświetlenie oraz monitoring. Koszt tego etapu rewitalizacji parku to blisko 3 mln zł, a środki pochodzą z Funduszu Inwestycji Lokalnych - informuje Roman Szełemej.

Zdaniem prezydenta, ta kolejna inwestycja ma wzbogacić Park i jeszcze bardziej poprawić jego wizerunek. Pamiętajmy, że trwają jeszcze przygotowania do rozpisania przetargu na budowę wieży widokowej, co ma dopełnić atrakcyjność tego miejsca i spowodować, że ruch turystyczny w tym miejscu będzie stale rosnąć.

Twoja reakcja na artykuł?

153
74%
Cieszy
13
6%
Hahaha
3
1%
Nudzi
1
0%
Smuci
12
6%
Złości
25
12%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group