Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 1879
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

The World Games w Wałbrzychu i Jedlinie Zdroju?

Wiadomości: Wałbrzych/Jedlin Zdrój
Poniedziałek, 24 listopada 2014, 17:03
Aktualizacja: Wtorek, 25 listopada 2014, 7:49
Autor: red
Fot. użyczone
Do Wałbrzycha i Jedliny–Zdroju w miniony weekend na wizytację przyjechał Prezydent Międzynarodowej Federacji Petanque Claude Azema.

W delegacji znalazł się również Prezes Polskiej Federacji Petanque Jan Neugebauer oraz Wiceprezes PFP David Norraud. Przyjazd Prezydenta związany był z faktem oficjalnego zgłoszenia Wałbrzycha i uzdrowiskowej Jedliny Zdrój do organizacji dyscypliny petanque w ramach The World Games 2017, których gospodarzem jest Wrocław.

Prezydent Azema spotkał się z gospodarzami obu miast: Prezydentem Romanem Szełemejem i Burmistrzem Leszkiem Orplem. Azema przyjechał w celu zapoznania się z zapleczem sportowym i hotelowym na naszym terenie oraz w celu przedstawienia warunków organizacji imprezy. Podczas pierwszego dnia pobytu zaprezentowana została baza hotelowa w Wałbrzychu (m.in. Aqua-Zdrój, Zamek Książ). Natomiast drugiego dnia delegacja odwiedziła jedlińskie obiekty do gry w petanque.

Przyznanie Wałbrzychowi i Jedlinie organizacji jednej z dyscyplin The World Games byłoby dużym wydarzeniem sportowo-gospodarczym dla regionu Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group