Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3078
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: To koniec szybowiska!

Środa, 23 września 2020, 13:25
Aktualizacja: Piątek, 25 września 2020, 8:18
Autor: red
REGION, Mieroszów: To koniec szybowiska!
Fot. archiwum
Koniec szybowiska w Mieroszowie. Szanowni Państwo z wielkim oburzeniem informuję o stanowisku Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Organ rządowy niszczy dorobek kilku pokoleń społeczników, których korzenie działalności na tym terenie sięgają 1945 roku. – informuje starosta Krzysztof Kwiatkowski.

- Szybowisko w Mieroszowie przetrwało działalność komunistów, wytrzymało dziką prywatyzację i zmiany ustrojowe z lat 90, wytrzymało rządy liberałów. Niestety nie przetrwało rządów prawicy. Tak właśnie wygląda wsparcie dla biednego południa Dolnego Śląska. Niszczy się atrakcję turystyczną pod pretekstem wspierania rolnictwa. Wstyd i hańba. Widzimy ile tysięcy hektarów leży odłogiem i nikt się tym nie zajmuje - pisze na swoim profilu społecznościowym starosta wałbrzyski.

W piśmie z 17 września tego roku Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa skierowanego do Aeroklubu Ziemi Wałbrzyskiej, czytamy m.in., że ów Aeroklub powinien zdać grunty dotychczas wykorzystywane i nieruchomość powinna być uporządkowana, wolna od zasiewów i upraw. KOWR zaznacza również, że ewentualne nie wydanie nieruchomości gruntowej oznaczać będzie podstawę do naliczenia wynagrodzenia użytkowania nieruchomości bez tytułu prawnego w wysokości 30-krotnej ceny wysokości czynszu.

Twoja reakcja na artykuł?

9
7%
Cieszy
6
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
12
9%
Smuci
93
69%
Złości
14
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group