Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 3819
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: To nie koniec problemów byłego burmistrza

Wtorek, 11 maja 2021, 7:39
Aktualizacja: 9:19
Autor: opr. PAW
REGION, Boguszów-Gorce: To nie koniec problemów byłego burmistrza
Fot. red
Opinię publiczną w Boguszowie–Gorcach obiegły informacje, że były starosta i były burmistrz tego miasteczka, Jacek C. został zwolniony od zarzutów, które stawiała mu Prokuratura. Okazuje się to tylko w niewielkim stopniu prawdą.

Okazuje się bowiem, że faktycznie 30 kwietnia Prokuratura Okręgowa w Świdnicy umorzyła postępowania, w których badane były wątki dotyczące potencjalnych nadużyć w jednostkach samorządu terytorialnego. Mowa o Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu i boguszowskim Ratuszu w okresie, kiedy pracował tam Jacek C. Prokuratura nie dopatrzyła się tam znamion popełnienia przestępstwa i postanowiła te postępowania umorzyć. Te badane wątki jednak nie miały nic wspólnego ze sprawą Jacka C., która wciąż toczy się przed świdnickim Sądem Okręgowym. Wątki te zresztą nie były prowadzone i sprawdzane przeciwko Jackowi C. tylko prowadzone w sparwie.

Prokuratura postawiła Jackowi C. zarzuty związane m.in. z przyjęciem korzyści majątkowej i ta sprawa powinna zakończyć się jeszcze przed wakacjami. Wtedy to przed świdnickim Sądem zapadnie wyrok i wtedy okaże się, czy problemy byłego burmistrza Boguszowa-Gorc się skończą, czy też zapadnie na niego wyrok skazujący.

Twoja reakcja na artykuł?

8
28%
Cieszy
6
21%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
7%
Złości
12
41%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group