Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 3279
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Toyota dla hospicjum

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 11 grudnia 2018, 12:10
Aktualizacja: 12:12
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Hospicjum im. Jana Pawła II, znajdujące się przy ulicy Krasińskiego w Wałbrzychu otrzymało nowy samochód – hybrydową Toyotę Yaris.

Samochód został ufundowany przez fabrykę Toyota Motor Manufacturing Poland, działającą na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK". Jego wartość wraz z ubezpieczeniem i kompletem opon zimowych to przeszło 70 tysięcy złotych. Dzisiaj w siedzibie hospicjum odbyło się uroczyste przekazanie samochodu.

- To niesamowity dar. Coś wyjątkowego. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni. Ktoś dojrzał to, co robimy dla lokalnej społeczności, jak wiele pracy w to wkładamy i jak wielu osobom pomagamy. Dostrzeżono pracę pielęgniarek, lekarzy, rehabilitantów - to ta grupa trafia do pacjentów w hospicjum domowym, bo Toyota trafi do hospicjum domowego. Pod opieką mamy 556 pacjentów. Ten samochód będzie skierowany do tych pacjentów domowych, terminalnie i nieuleczalnie chorych. Będzie też wykorzystywany do dojazdów do dzieci, które są po zgonach rodziców, bo oprócz tego, że zajmujemy się opieką w hospicjum domowym i stacjonarnym, opiekujemy się dziećmi, które rehabilitujemy i dziećmi po zgonach rodziców, bliskich, opiekunów - powiedziała Renata Wierzbicka - Prezes Hospicjum im. Jana Pawła II.

Na temat przekazanego samochodu wypowiedział się też Dariusz Mikołajczak - Prezes ds. Korporacyjnych Toyota Motor Manufacturing Poland, który przekazywał dzisiaj samochód:

- Mamy taką tradycję w Toyocie w Wałbrzychu, że w momencie kiedy następuje jakieś ważne wydarzenie w naszej firmie, a miesiąc temu nastąpiło uruchomienie nowej produkcji napędów hybrydowych, staramy się coś dać od siebie lokalnej społeczności. Robiliśmy pewnego rodzaju rozeznanie na temat potrzeb w rejonie wałbrzyskim co będzie najlepsze. Mieliśmy kilka propozycji. Wybraliśmy hospicjum dlatego że słyszeliśmy same dobre opinie, jest to działalność społecznie bardzo potrzebna i stąd ten wybór.

Twoja reakcja na artykuł?

15
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
12%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Heniek 11-12-2018 16:43
Super, super, super! To jest wspaniały wybór i piękny gest ze strony szefostwa Toyoty! Dzięki w imieniu wałbrzyszan.
~ja 12-12-2018 10:09
Ładny PR ma stowarzyszenie. Ale szefostwo .....
~Grażyna 12-12-2018 15:22
Należałoby sprzedać to auto i przekazać na wynagrodzenie specjalistów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group