Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4547
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Toyota tworzy odpowiedzialnych kierowców

Wtorek, 5 marca 2019, 7:25
Aktualizacja: 8:28
Autor: red
Wałbrzych: Toyota tworzy odpowiedzialnych kierowców
Fot. użyczone
„TOYOTA Bezpieczny Kierowca” to aż 14 lat nieustannych i konsekwentnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To blisko 2500 kierowców, którzy bezpłatnie uczestniczyli w zajęciach w Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego. Liderem akcji, który wyjątkowo dba o świadomość i rozwój swoich pracowników, jest Toyota Motor Manufacturing Poland. Firma w zakresie bezpieczeństwa na drodze przeszkoliła już ponad połowę załogi!

Kampania społeczna i konkurs „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”, w której każdego roku bezpłatnie udział bierze ok. 200 osób, prowadzona jest od 2006 roku. To jedyne, konsekwentne i długotrwałe przedsięwzięcie na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym na Dolnym Śląsku, a może nawet w kraju. Przedsięwzięcie to połączone siły Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego oraz fabryki Toyota Motor Manufacturing Poland Wałbrzych. Jest realizowane przy wsparciu Prezydenta Miasta Wałbrzycha, Funduszu Regionu Wałbrzyskiego oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu i Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Główny sponsor akcji, czyli Toyota Motor Manufacturing Poland własnym przykładem zaświadcza, że wspólne działania mają sens.
- Jesteśmy firmą motoryzacyjną, dlatego też nasze działania mają między innymi na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, a co za tym idzie zminimalizowanie ryzyka wypadków. Stąd wynika nasza decyzja o zaangażowaniu w akcję „Bezpieczny Kierowca” oraz współpraca w tym zakresie z Akademią Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego już od ponad 14 lat – mówi Piotr Sandomierski – Starszy Specjalista ds. Corporate Affairs w Toyota Motor Manufacturing Poland / fabryki Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.

Jako lokalny lider w działaniach prowadzonych zgodnie z ideą biznesu odpowiedzialnego społecznie, Toyota dba o świadomość i bezpieczeństwo swoich pracowników nie tylko w pracy, ale także, jeśli jest to możliwe, poza nią.
- Zależy nam, by pracownicy byli przeszkoleni z zasad bezpiecznej jazdy w różnych warunkach drogowych oraz dodatkowo ekologicznej a zarazem ekonomicznej eksploatacji samochodu oraz by potrafili oni udzielić pierwszej pomocy innym uczestnikom ruchu drogowego. Stąd niemalże od początku funkcjonowania fabryki zapraszamy załogę na dedykowane szkolenia. Dodatkowa rywalizacja o tytuł „Bezpieczny Kierowca" sprawia, że formuła akcji jest jeszcze bardziej atrakcyjna i motywująca. Do tej pory razem z Akademią Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego przeszkoliliśmy już blisko 800 pracowników, co stanowi ponad połowę obecnej załogi – podkreśla Piotr Sandomierski z fabryki Toyota Motor Manufacturing Poland.

Tegoroczna akcja „TOYOTA Bezpieczny Kierowca” jest już prawie na półmetku. Za nami szkolenia dla pracowników fabryki Toyota, a także część z bezpłatnych kursów dla mieszkańców regionu.

Znamy już pierwszych półfinalistów akcji „TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2019”. W tym gronie są już: Marcin Sachowiak, Dariusz Trembowski, Marcin Ziemniak, Michał Molocios, Wojciech Rutkowski, Jarosław Deptalski, Paweł Dajczman, Paweł Walasiak, Paweł Węgrzynowski, Marcin Kostrzycki, Robert Janc, Mariusz Wicha, Norbert Jurkowski, Radosław Witas, Maciej Małecki, Rafał Kowalik, Rafał Chowański, Mariusz Heczko, Krzysztof Górski, Jacek Chmielnicki, Joanna Drapisz, Krzysztof Perek, Rafał Łoś, Joanna Jurkowska, Monika Łatka, Marta Sulanowska, Marta Iwanowska, Robert Zemła, Jagoda Kułakowska, Angelika Gawrońska, Barbara Świątkowska, Edyta Rodak- Borawska, Marcin Borawski, Damian Utecht, Adrian Bogacki, Marek Raszka.

Przed nami jeszcze dwa otwarte dla mieszkańców regionu szkolenia, organizowane w Wałbrzychu oraz jedno w Jelczu-Laskowicach. W dniach 9-10 marca Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego przygotowuje specjalne spotkanie dedykowane paniom. Niespełna miesiąc później zaplanowana jest też męska edycja kursu. Udział w akcji może wziąć każda osoba posiadająca prawo jazdy kategorii B, która wypełni formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej konkursu (www.bezpieczny-kierowca.pl) i zostanie zakwalifikowana na szkolenie.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
40%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group