Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3644
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tradycja trzyma się świetnie

Środa, 31 marca 2010, 20:54
Aktualizacja: 20:55
Autor: Sven
Wałbrzych: Tradycja trzyma się świetnie
Wielkanocny konkurs cieszył się olbrzymim zainteresowaniem wśród dzieci
Fot. Sven
W Galerii „48” w WOK–u na Białym Kamieniu rozstrzygnięty został doroczny konkurs plastyczny pod nazwą „Pisanka Wielkanocna”.

Jury w składzie: Barbara Mucha-Bodzińska, Takis Makandasis i Rafał Ślipek miało trudny orzech do zgryzienia, ponieważ do konkursu zgłoszono ponad 320 prac. Technika wykonania była dowolna i dlatego na wystawie można zobaczyć zarówno tradycyjne wydmuszki jak i „strusie” jaja wykonane z gliny i innych materiałów. Co ważne, konkurs miał charakter otwarty, każdy mógł zaprezentować swoją pracę i stąd duża rozmaitość pomysłów, wzorów i kolorów. Budujące jest to, że prastara tradycja tworzenia pisanek wciąż trzyma się dobrze, również wśród najmłodszych.

Nagrody rozdano w czterech kategoriach.
W kategorii 5-9 lat wygrała Laura Wiśniewska z PSP nr 30 przed Barbarą Jabłońską z PSP nr 30 i Jagodą Bańkowską z ZSP nr 2.

W kategorii 10-12 lat pierwsze miejsce przypadło Alicji Kalinowskiej z PSP nr 15, drugie Julii Wawryszuk z ZSI nr 26, trzecie Michałowi Gromadzkiemu z GZS nr 2.

W kategorii 13-15 lat zwyciężył Piotr Zemlik z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego przed Magdaleną Czaban z PG nr 15 i Magdaleną Cieślą z GZS nr 2.

W kategorii od 16 lat najlepsza okazała się Roksana Zaręba GZS nr 2 przed Pauliną Petelską z PG nr 5 i Pauliną Makajew z II LO.

W galerii można również zobaczyć rysunki dzieci z PSP nr 21 pod wspólnym tytułem „Moje ulubione zwierzątko”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group