Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3439
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Trele Morele z nagrodą

Poniedziałek, 22 maja 2023, 10:45
Aktualizacja: 12:46
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Trele Morele z nagrodą
Fot. użyczone
Wspaniała wiadomość dla fanów zespołu teatralnego TRELE MORELE. Doskonale znany w regionie dziecięcy teatr, działający w MBP–CK Filii nr 4 “Witold w Boguszowie–Gorcach, podbija festiwalowe sceny i właśnie zdobył 40 tą w swoim dorobku artystycznym nagrodę.

Teatr TRELE MORELE narodził się w gorcowskiej bibliotece 22 lata temu (i pomimo upływu czasu, dwuletniej przerwy w działalności) z powodzeniem działa, bawi, wzrusza i promuje Boguszów-Gorce do dziś. Spektakle grupy, kierowanej przez Katarzynę Bernaś (reżyserkę teatru dziecięcego) od lat oklaskiwane są i doceniane nie tylko przez rodzimą widownię, ale również jurorów i festiwalową publiczność na ogólnopolskich scenach.

W dniach 17 – 20 maja br. w Jeleniej Górze odbyły się 21 Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne TEATRRRAŁKI.

Wystąpiło 27 zespołów, zagrało 450 młodych aktorów z Polski, Czech i Ukrainy, w tym również TRELE MORELE, który brawurowo przedstawił spektakl pt. „Piraci” - pełną humoru i zabawnych scen opowieść o podwórkowych łobuziakach, które mają „wszystkiego i wszystkich dość”, postanawiają więc zostać piratami i wypłynąć, w pełną przygód, podróż na sam koniec świata… (reżyseria: Katarzyna Bernaś, scenariusz: Elżbieta Gorzka Kmieć, przygotowanie wokalne: Katarzyna Gotowała, opracowanie muzyczne: Marek Dańczak, opieka nad dziećmi Weronika Kliszewska). Festiwalową scenę z energią huraganu opanowali tytułowi piraci oraz straszni ludożercy, w których wcielili się: Zofia Bilakiewicz, Amelia Gwoździowska, Hanna Jakubowska, Pola Janiak, Michalina Jeleń, Oskar Kosiński, Antonina Kowalska, Szymon Olejniczak, Milena Przybył, Anna Rudzińska, Liwia Sobań, Dominik Stanicki, Jagoda Szczepańska, Franek Wieczorek i Martyna Witko. 

Jak podkreślają realizatorzy spektaklu, udział w festiwalu to była niezapomniana przygoda, artystyczna rywalizacja, szalona konkurencja, ale też wspaniała zabawa, warsztaty, nowe przyjaźnie, a wreszcie - radość ze zdobytej nagrody.
Spektakl zachwycił nie tylko publiczność, ale też jury, które przyznało zespołowi II NAGRODĘ. Nagradzając przedstawienie jurorzy podkreślali, że „Piraci” w interpretacji Trele Morele: „To kwintesencja dziecięcego teatru. Energia, niekłamana dziecięca radość z bycia na scenie i nietuzinkowe rozwiązania sceniczne.” Spektakl tak spodobał się jury, że otrzymał nie tylko II Nagrodę, ale również zaproszenie i kwalifikację do Ogólnopolskiego Forum Teatrów – Miniatury, który już połowie czerwca tego roku odbędzie się w Opolu!

Dziękujemy Fundacji PKO Banku Polskiego za dofinansowanie wyjazdu.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group