Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2538
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trener Cyrak wreszcie ma satysfakcję

Wtorek, 28 października 2014, 9:05
Aktualizacja: 9:06
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Trener Cyrak wreszcie ma satysfakcję
Fot. Robert Bajek
Po serii meczów bez zdobyczy punktowej, piłkarze Górnika pokonali wreszcie swojego rywala. Oto, co po meczu Górnik – Puszcza Niepołomice mieli do powiedzenia trenerzy obu zespołów.

Łukasz Gorszkow - trener Puszczy:

- Dzisiaj spotkały się dwie drużyny, którym punkty były potrzebne jak tlen. Z ubolewaniem mogę powiedzieć, że troszeczkę tego tlenu zostaje w Wałbrzychu, nam go troszeczkę odcięło. Natomiast powiem, że liga się jeszcze nie skończyła, karuzela trwa dalej. Musimy wyciągnąć wnioski i próbować zdobywać punkty w następnych spotkaniach.

Jerzy Cyrak - trener Górnika:

- Zwycięstwo rzeczywiście smakuje inaczej niż to, co się dotychczas działo. Czekaliśmy na to długo. Cierpliwość nasza została nagrodzona. Było widać w grze piłkarzy dużo nerwowości, nie tylko dzisiaj, ale w tych grach poprzednich. Ale też było widać ogromną determinację, ogromne chęci. Wielokrotnie nie mieliśmy szczęścia w sytuacjach podbramkowych, czy w sytuacjach kiedy te bramki traciliśmy. Dziś się to odmieniło. Musimy zrobić wszystko, by ta odmiana została na dłużej.

Podczas konferencji padło też pytanie do Jerzego Cyraka o Bartosza Szepetę, który znalazł się poza osiemnastką. Trener Górnika powiedział:

- Jest poza osiemnastką i na tę chwilę tak pozostanie. Został moją decyzją przesunięty poza zespół. To jest decyzja systemowa.

Trener Cyrak o grze zawodników Górnika powiedział też:

- Presja jest ogromna na tyle, że w prostych działaniach piłkarze podają do przeciwnika. To co dla nas z boku jest oczywiste - nie są w stanie wykonać. Inaczej to wygląda na treningu, a inaczej jak musimy walczyć o ten tlen, o którym trener Puszczy powiedział. Później w takich banalnych sytuacjach tracimy piłkę, bądź też nie podejmujemy innych, słusznych decyzji.

Mówiąc o Dominiku Bronisławskim trener Cyrak powiedział:

- Uważam, że to był jeden z lepszych zawodników na boisku.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group