Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Troje sprawców kradzieży zatrzymanych

Poniedziałek, 18 marca 2019, 10:31
Aktualizacja: 12:04
Autor: red
Wałbrzych: Troje sprawców kradzieży zatrzymanych
Fot. KMP Wałbrzych
Troje złodziei zatrzymali w zeszłym tygodniu policjanci pierwszego komisariatu. W poprzednią środę w ręce funkcjonariuszy kryminalnych wpadł 30–latek, który dokonał wielokrotnych kradzieży markowego alkoholu w różnych sklepach naszego miasta, a dzień później policjanci prewencji tej jednostki zatrzymali 23–latkę i 25–latka odpowiedzialnych za kradzieże elektronarzędzi i narzędzi budowlanych w jednym z marketów na Podzamczu.

13 marca nad ranem funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali w mieszkaniu przy ul. Długiej w Wałbrzychu 30-letniego mieszkańca naszego miasta. Policjanci w wyniku działań operacyjnych ustalili, że mężczyzna w okresie od 16 lutego do 13 marca tego roku dokonał kradzieży alkoholi różnych marek powodując straty w łącznej kwocie blisko 900 złotych. Dodatkowo funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie także, iż 1 marca kierował groźby karalne w stosunku do pracownika ochrony jednego z obiektów.

Dzień później około godziny 18:00 - bezpośrednio po zgłoszeniu - dwoje kolejnych przestępców wpadło natomiast przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu w ręce policjantów prewencji pierwszego komisariatu. Funkcjonariusze w trakcie czynności procesowych udowodnili 23-latce oraz 25-latkowi dokonanie na przełomie lutego i marca tego roku, w krótkich odstępach czasu, kradzieży narzędzi oraz elektronarzędzi z marketu budowlanego. Straty w tym przypadku właściciel sklepu wycenił na łączną kwotę ponad 4600 złotych. Część odzyskanego mienia wróciło w stanie nienaruszonym na półki sklepowe.

Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów, złożyli wyjaśnienia i staną teraz przed sądem. Za kradzieże grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
67%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group