Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3046
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trwa Lato w Teatrze

Poniedziałek, 24 czerwca 2019, 6:49
Aktualizacja: 9:11
Autor: red
Wałbrzych: Trwa Lato w Teatrze
Fot. organizatorzy
W Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu właśnie rozpoczęły się bezpłatne dwutygodniowe półkolonie teatralne dla dzieci w wieku 8 – 12 lat.

Zadanie realizowane jest w ramach ogólnopolskiego programu LATO W TEATRZE, który organizowany jest ze środków Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wałbrzych.

Tegoroczna edycja LATA W TEATRZE nosi nazwę STĄD WYRASTAJĄ KORZENIE DRZEW. – To właśnie wokół rzeczonego drzewa skupiają się prace dzieci uczestniczących w warsztatach – mówi Karolina Sobolewska, jedna z koordynatorek projektu i prowadząca warsztaty. –Badamy, skąd wyrastają korzenie wałbrzyskich drzew i sprawdzamy, skąd wyrastamy my sami. Zbieramy wspomnienia i rodzinne historie. Odnajdujemy stare zabawki i pożółkłe fotografie. Przypominamy sobie piosenki i dźwięki z dzieciństwa – dodaje.

Zajęcia mają charakter interdyscyplinarnych spotkań, bowiem prowadzone są przez pedagogów i specjalistów z różnych dziedzin. Wśród proponowanych aktywności znajdują się nie tylko zajęcia stricte teatralne, ale również tekstowe, ruchowe, dźwiękowe, plastyczne, filmowe, przyrodnicze i sensoryczne.

W zajęciach uczestniczy prawie 30 dzieci z Wałbrzycha i okolic. Efektem ich pracy będzie wielki finał, który odbędzie się na Dużej Scenie Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu 6 lipca o godz. 12:00.

LATO W TEATRZE | STĄD WYRASTAJĄ KORZENIE DRZEW to wspólna inicjatywa wrocławskiej Fundacji t: oraz Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group