Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2748
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trwa przebudowa ulic Nałkowskiej i Hirszfelda

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 30 grudnia 2016, 7:31
Aktualizacja: 9:13
Autor: PAW
Fot. red
Niedawno informowaliśmy o rozpoczętym remoncie ulicy Nałkowskiej w dzielnicy Piaskowa Góra. Prace idą w szybkim tempie.

Trwa remont i przebudowa ulicy Nałkowskiej (na długości 680 m) oraz ulicy Hirszfelda (na długości ok 320 m).
- W związku z szerokim zakresem prac oraz koniecznością zachowania możliwie dogodnego skomunikowania okolicznych nieruchomości, zaplanowano podział przewidzianego zakresu na II części: etap I (obecnie w realizacji) obejmuje odcinek ul. Nałkowskiej od skrzyżowania z ul. Broniewskiego do skrzyżowania z ul. Makuszyńskiego (ze skrzyżowaniem). Kolejny remontowany odcinek to ul. Hirszfelda od skrzyżowania z ul. Nałkowskiej do wjazdu do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 – tłumaczy Arkadiusz Grudzień z UM w Wałbrzychu.

Przewidziany jest także remont zlokalizowanych w przebiegu tego odcinka dróg wewnętrznych będących w trwałym zarządzie Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta. Zakres prac przewiduje kompleksową wymianę sieci, m. in. kanalizacji deszczowej, oświetlenia drogowego, elektroenergetyczną, wodociągową, gazową, ciepłowniczą oraz teletechniczną.
- W ramach robót wykonana zostanie nowa konstrukcja drogi, chodników, budowa ciągu pieszo-rowerowego oraz miejsc parkingowych. Planowany koszt etapu I wynosi około 4.425.000 zł brutto – mówi Arkadiusz Grudzień.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ja. 30-12-2016 11:00
A parking- jak się domyślam- powstanie na terenie zabranym dzieciom z 15?
~benkmen 30-12-2016 15:48
Można ten plac dla dzieci uratować organizując na nim podwórkowe kółko oazowe.. ;-)
~Wałbrzyszanin 21-02-2017 16:25
A kiedy tam dzieci się bawią , jakoś od lat nie widzę . Boisko od lat nieużywane , maja orlika przy szkole i plac zabaw . To tak dla jasności . A ty benkmen o czym ? co uratować ? no co ? nie pierdziel , a już od dawna tam trwają prace . No i będziemy mieli następną pięknie wyremontowaną ulicę z parkingami i chodnikami . I to się liczy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group