Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4448
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trwa przebudowa ulic Nałkowskiej i Hirszfelda

Piątek, 30 grudnia 2016, 7:31
Aktualizacja: 9:13
Autor: PAW
Wałbrzych: Trwa przebudowa ulic Nałkowskiej i Hirszfelda
Fot. red
Niedawno informowaliśmy o rozpoczętym remoncie ulicy Nałkowskiej w dzielnicy Piaskowa Góra. Prace idą w szybkim tempie.

Trwa remont i przebudowa ulicy Nałkowskiej (na długości 680 m) oraz ulicy Hirszfelda (na długości ok 320 m).
- W związku z szerokim zakresem prac oraz koniecznością zachowania możliwie dogodnego skomunikowania okolicznych nieruchomości, zaplanowano podział przewidzianego zakresu na II części: etap I (obecnie w realizacji) obejmuje odcinek ul. Nałkowskiej od skrzyżowania z ul. Broniewskiego do skrzyżowania z ul. Makuszyńskiego (ze skrzyżowaniem). Kolejny remontowany odcinek to ul. Hirszfelda od skrzyżowania z ul. Nałkowskiej do wjazdu do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 – tłumaczy Arkadiusz Grudzień z UM w Wałbrzychu.

Przewidziany jest także remont zlokalizowanych w przebiegu tego odcinka dróg wewnętrznych będących w trwałym zarządzie Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta. Zakres prac przewiduje kompleksową wymianę sieci, m. in. kanalizacji deszczowej, oświetlenia drogowego, elektroenergetyczną, wodociągową, gazową, ciepłowniczą oraz teletechniczną.
- W ramach robót wykonana zostanie nowa konstrukcja drogi, chodników, budowa ciągu pieszo-rowerowego oraz miejsc parkingowych. Planowany koszt etapu I wynosi około 4.425.000 zł brutto – mówi Arkadiusz Grudzień.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group