Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1911
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trwa wystawa kanarków rasy Gloster w OSK

Niedziela, 7 grudnia 2014, 6:25
Aktualizacja: 13:20
Autor: Polka
Wałbrzych: Trwa wystawa  kanarków rasy Gloster w OSK
Fot. Polka
6–7 grudnia w OSK podzamcze można obejrzeć niezwykłą wystawę kanarków rasy Gloster, która liczy około 233 ptaków zorganizowanej przez sekcję: „ Tylko Glostery” PZHIKiPE, Wiesława Rozynka i Zarząd PZHKiPE.

Podczas edycji Gloster Show ptaki poddaje się specjalistycznej ocenie sposobem angielskim. Opiera się ona na zasadzie porównywania ptaków w danej klasie, a następnie zwycięzców poszczególnych klas, aż do wyłonienia najlepszego ptaka wystawy. W porównaniu do innych konkursów system angielski pozwala na wyłonienie zwycięzcy w trakcie jednego dnia co umożliwia na szybki powrót hodowcy z ptakami do pierwotnych warunków.

Rasa kanarków Gloster została wyhodowana na początku XX w. w hrabstwie Gloucestshire w Angli dlatego też najważniejszym elementem w organizacji tej imprezy w Polsce było dokonywanie oceny przez ekspertów IGBA – International Gloster Breeders Association. Ekspertami z Wielkiej Brytanii w tym roku są Tony Thompson i Ian Allison.

Dzisiaj wystawę można obejrzeć w godzinach 10:00 -15:00 w OSK. Na obszerną fotorelację z wystawy zapraszamy jutro na stronę portalu.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group