Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2845
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trwają Porcelanowe Wakacje

Czwartek, 14 lipca 2016, 6:40
Autor: red.
Wałbrzych: Trwają Porcelanowe Wakacje
Fot. red.
W wałbrzyskim Muzeum Porcelany trwają obfitujące w wiele atrakcji Porcelanowe Wakacje. Wczoraj młodzi artyści z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lepili z gliny różnego rodzaju figurki i przedmioty.

W ramach akcji Porcelanowe Wakacje wczoraj w wałbrzyskim Muzeum Porcelany odbyły się warsztaty tworzenia figurek z gliny. Muzeum odwiedziła grupa dzieci, będąca pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jest to pierwsza inicjatywa, podczas której Muzeum Porcelany swoimi działaniami wspiera Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu, przygotowując dla podopiecznych specjalne warsztaty. Wizytę rozpoczęło zwiedzanie Muzeum. Podczas zwiedzania i oglądania eksponatów dzieci wybierały sobie interesujące je przedmioty i eksponaty, które później podczas warsztatów w sali edukacyjnej starały się odtworzyć lepiąc je z gliny. Własnoręcznie wykonany przedmiot dzieci mogły zabrać ze sobą do domu.

Porcelanowe Wakacje to wiele ciekawych warsztatów, kreatywnych zajęć artystycznych i edukacyjnych atrakcji, które odbywają się od poniedziałku do piątku o godzinie 11.00 i 13.00 a w wybrane soboty i niedziele o godzinie 12.00. Wśród zajęć znajdują się między innymi warsztaty, podczas których dzieci i młodzież wykonują biżuterię z modeliny, wakacyjny album na zdjęcia, poznają "Świat kolorowej porcelany", "Starodawne księgi", czy tworzą niezwykły "Park miniatur". Zakończenie Porcelanowy Wakacji nastąpi 29 sierpnia. Wtedy też przedstawiona zostanie oferta szkolna. Szczegółowy plan zajęć dostępny jest na stronie wałbrzyskiego Muzeum Porcelany: www.muzeum.walbrzych.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group