Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3226
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Trwają rozmowy

Piątek, 19 lipca 2019, 10:33
Aktualizacja: Sobota, 20 lipca 2019, 16:14
Autor: red
REGION: Trwają rozmowy
Fot. DUW
Ważą się losy włączenia DW367 do S3 na węźle Kamienna Góra Północ (Ptaszków).

- Na prośbę burmistrza Kamiennej Góry - Janusza Chodasewicza, oraz mieszkańców (otrzymałem pismo z ponad 500 podpisami) spotkałem się z Panią Lidią Markowską, dyrektor GDDKiA oddział Wrocław, i projektantami S3 w sprawie możliwości włączenia drogi DW367 z S3 na węźle Kamienna Góra Północ - informuje Tymoteusz Myrda, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Jak mówi: przedstawił, wraz z współpracownikami, możliwość rozwiązania sytuacji drogowej. Poprzez dopiero co zaprojektowane połączenie nowego przebiegu droga DW367 (kl. GP) z łącznicami węzła Kamienna Góra Północ i dowiązaniem do istniejącej drogi DK5 umożliwi wyprowadzenie ruchu tranzytowego z Wałbrzycha poza obszar zabudowany Kamiennej Góry.
- Współpraca w tym zakresie pozwoliłaby na stworzenie bezpiecznego i bezkolizyjnego układu komunikacyjnego z korzyścią zarówno dla użytkowników tych dróg, jak i okolicznych mieszkańców. Liczę na pozytywne rozwiązanie tego problemu - podkreśla Tymoteusz Myrda.

Tymczasem Janusz Chodasewicz, burmistrz Kamiennej Góry, pisze na swoim profilu społecznościowym:
"Sprawa bezpiecznego, a przede wszystkim nieuciążliwego dla mieszkańców Kamiennej Góry wpięcia drogi DW 367 z Wałbrzycha do S3 na węźle w Ptaszkowie nabiera rumieńców. Mamy wielkich sojuszników w osobach prezydenta Romana Szełemeja oraz wicemarszałka Tymoteusza Myrdy. Podobnie jak oni liczę na pozytywne dla kamiennogórzan rozstrzygnięcia, a co za tym idzie, włączenie tego łącznika w proponowanym przez nas kształcie do projektowanej inwestycji. Panowie, dziękuję Wam w imieniu swoim i mieszkańców".

Twoja reakcja na artykuł?

19
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
5
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group