Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2741
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trzaskowski rozmawiał z wałbrzyszanami

Niedziela, 14 czerwca 2020, 6:38
Aktualizacja: Wtorek, 16 czerwca 2020, 8:48
Autor: JAZ
Wałbrzych: Trzaskowski rozmawiał z wałbrzyszanami
Fot. JAZ
Rafał Trzaskowski przyjechał do Wałbrzycha prosto z regionu opolskiego, po którym jeździł również urzędujący prezydent. Usłyszeliśmy, że „mamy dość”! To właśnie hasło stało się motywem przewodnim przemówienia kandydata. Dużo gry na emocjach, mało konkretów programowych.

Obecny prezydent Miasta Stołecznego Warszawy rozpoczął właśnie od wspomnianego już hasła, które szybko zostało podłapane przez wałbrzyszan. Przybyli tłumnie pod ratusz mieszkańcy, często je skandowali.
- To nie ja je wymyśliłem. My naprawdę mamy dość. Dość dzielenia nas na lepszych i gorszych. Dość ludzi, którzy myślą tylko o sobie. Dzisiaj wielu z nas zostało pozostawionych samemu sobie. Mamy dość – mówił Rafał Trzaskowski.

W następnej kolejności kandydat Koalicji Obywatelskiej podziękował za zbieranie podpisów. Ich liczba oraz sposoby, w jaki sobie radzono, by zdążyć w wyznaczonym terminie, zaimponowały mu.
- Widziałem te kolejki. Wiem jak się staraliście. Udało nam się w tak krótkim czasie zebrać ponad 2 miliony podpisów. Dziękuję wam bardzo – dodał Trzaskowski.

W trakcie przemówienia Rafał Trzaskowski sporo czasu poświęcił również swojemu głównemu przeciwnikowi, Andrzejowi Dudzie. Zażartował sobie z wywyższania się prezydenta. Zwrócił uwagę na jego sposób bycia oraz przekazał informację o kolejnym wypadku samochodu z kolumny prezydenta. Dał również do zrozumienia, że polityka społeczna PiS-u, nie jest za darmo, bo nigdy nikt nic za darmo nam nie dał i nigdy nie da.
- Sami sobie na to zapracowaliście. To jest zasługa wszystkich, którzy stworzyli naszą niezależną ojczyznę – mówił Trzaskowski.

W trakcie spotkania z mieszkańcami Wałbrzycha nie usłyszeliśmy zbyt dużo na temat programu kandydata. Rafał Trzaskowski wspomniał w kilku zdaniach o potrzebie inwestycji w miejsca pracy, o potrzebie budowy struktur programowych Centrum Rozwoju Lokalnego. Wspomniano o darmowych żłobkach, przedszkolach i dofinansowaniu na wymianę pieców węglowych.
- Polskę chcemy zmieniać tu i teraz. Jest to możliwe. Wiedzą to i politycy Prawa i Sprawiedliwości. Kiedy pracowałem w Parlamencie Europejskim, niektórzy z nich mówili o mnie dobre słowa. Dzisiaj to się pewnie tego wstydzą, ale Polskę trzeba zmienić – przekonywał Rafał Trzaskowski.

Twoja reakcja na artykuł?

40
43%
Cieszy
6
6%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
3
3%
Złości
42
45%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (74) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group