Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1757
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trzech nieletnich sprawców rozboju zatrzymanych

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 8 lutego 2018, 11:53
Aktualizacja: 12:55
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Realizując własne ustalenia operacyjne funkcjonariusze Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali trzech nieletnich sprawców rozboju. Młodociani działając wspólnie i w porozumieniu na ul. 11 listopada w Wałbrzychu doprowadzili 13–latka do stanu bezbronności, a następnie zażądali od niego wydania 60 złotych. Zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na fakt, iż pokrzywdzony nie posiadał przy sobie gotówki.

Do feralnego zdarzenia doszło w połowie stycznia tego roku. Trzech chłopców w wieku 13, 15 i 16 lat zagrodziło drogę 13-latkowi. Następnie nieletni zaczęli szarpać małoletniego za odzież, a jeden z napastników uderzył bezbronnego nastolatka głową w twarz. Do wymuszenia pieniędzy jednak nie doszło, gdyż pobity 13-latek nie posiadał ich przy sobie.

Policjanci sprawców zatrzymali w ciągu kilkudziesięciu godzin od zgłoszenia. W trakcie czynności procesowych z zatrzymanymi funkcjonariusze z „dwójki” udowodnili dwóm nieletnim doprowadzenie do kolejnego tego typu zdarzenia w grudniu zeszłego roku, a jednemu z nich nękanie małoletniego i próbę wymuszenia wydania gotówki poprzez komunikator internetowy. Na swoim koncie nastolatkowie mieli także kradzież z włamaniem do pustostanu na terenie Wałbrzycha.

Nieletni odpowiedzą teraz za popełnione czyny przed sądem rodzinnym. Po czynnościach zostali przekazani prawnym opiekunom.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Kustosz z Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej 8-02-2018 14:04
MAŁOLETNIE GNIDY - SÓL TEJ ZIEMI - WAŁBRZYSKIEJ ZIEMI !! ZA JAJKA I NA LATARNIE !!
~Polewa z polewy 8-02-2018 17:26
Rosnie lepszy sort rozpieszczany przez wladze...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group