Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3267
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Dziećmorowice: Trzeźwa niedziela

Wtorek, 23 lutego 2021, 8:41
Aktualizacja: 9:42
Autor: red
Wałbrzych/Dziećmorowice: Trzeźwa niedziela
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili kolejne dwie z rzędu akcje pod nazwą „Trzeźwy poranek”. W trakcie niedzielnych działań wszystkie kontrolowane osoby były trzeźwe. W poniedziałek natomiast w ręce mundurowych wpadło dwóch kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu oraz jeden mężczyzna, który miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

W niedzielę policjanci przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 364 kierujących, a akcja przeprowadzona została w godzinach od piątej do dziewiątej na ul. Sienkiewicza w Szczawnie-Zdroju. Natomiast następnego dnia wzmożone działania kontrolne funkcjonariusze zorganizowali w rejonie skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Nowa Wieś w Dziećmorowicach, sprawdzając stan trzeźwości 226 uczestników ruchu drogowego.

W grupie wszystkich przebadanych osób był 54-letni wałbrzyszanin, który w poniedziałek po godzinie 6:00 prowadził samochód osobowy mając blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. U drugiego kierującego jadącego w tym samym czasie pojazdem „na podwójnym gazie” – 42-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego - badanie wykazało 0,4 promila tej substancji w organizmie. Obaj mężczyźni podczas kontroli drogowych utracili prawa jazdy.

Podczas dalszych minut poniedziałkowej akcji w ręce policjantów ruchu drogowego wpadł jeszcze 50-letni mieszkaniec Dziećmorowic. Mężczyzna około godziny 8:00 kierował samochodem osobowym pomimo wydanej w 2018 roku przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha decyzji o cofnięciu wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami.

Przypomnijmy, że za popełnienie przestępstw jazdy w stanie nietrzeźwości lub pomimo cofniętych uprawnień każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo wieloletnim zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group