Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2732
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trzy medale zapaśników Zagłębia

Wiadomości: Radom
Wtorek, 4 maja 2010, 8:19
Aktualizacja: 15:29
Autor: PAW
Podczas OOM w Radomiu zapaśnicy Zagłębia Wałbrzych pokazali się z bardzo dobrej strony
Fot. red
Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Zagłębia Wałbrzych. Nasi reprezentanci przywieźli z Radomia trzy medale, w tym dwa złote.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to bardzo istotna impreza dla młodych zapaśników. Jest to doskonała okazja do skonfrontowania swoich umiejętności z rówieśnikami z innych zespołów. Zagłębie Wałbrzych pojechało na OOM do Radomia w ośmioosobowym składzie. Nasi wykorzystali trzy medalowe szanse.

W kategorii 42 kg świetnie zaprezentował się Ernest Mickiewicz, który swoją postawą zasłużył na słowa uznania. Mickiewicz stanął na najniższym stopniu podium. W kategorii 54 kg bezkonkurencyjny okazał się Amadeusz Walczak. Zawodnik Zagłębia był klasą sam dla siebie i nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń, kto jest na tych zawodach najlepszy. W tej samej kategorii wagowej inny reprezentant Zagłębia Wałbrzych – Damian Kowalczyk - zajął w ostatecznej klasyfikacji 17. miejsce. O tym, że Dawid Tejchman to jeden z najbardziej utalentowanych zapaśników młodego pokolenia w naszym kraju, wiemy od dłuższego czasu. Tejchman potwierdził tę tezę po raz kolejny wygrywając podczas OOM w kategorii 58 kg. Inny wałbrzyszanin Marek Kowalczyk zajął w tej wadze 15. lokatę.

Po dwóch złotych i jednym brązowym medalu w cięższych kategoriach wagowych naszym reprezentantom nie szło już tak dobrze, choć niektóre wyniki należy ocenić pozytywnie. W kategorii 63 kg Marcel Mickiewicz zajął 8. miejsce. Tylko nieco słabiej wypadł Mateusz Woźniak w kategorii 69 kg. Nasz zawodnik uplasował się na 9. pozycji. Wśród zawodników ważących do 76 kg, 10. miejsce wywalczył Ryszard Mazur.

W punktacji klubowej zawodnicy Zagłębia Wałbrzych zajęli wysokie 6. miejsce w rywalizacji 51 zespołów.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group