Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 1982
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trzy nowe boiska

Wiadomości: REGION, Stare Bogaczowice
Środa, 23 sierpnia 2017, 9:35
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Trzy boiska wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią powstały w Gminie Stare Bogaczowice. W otwarciu obiektów udział brała Iwona Krawczyk, wicemarszałek województwa dolnośląskiego, która gościła w zeszłym tygodniu w Starych Bogaczowicach.

Od piątku 18 sierpnia mieszkańcy Starych Bogaczowic, Chwaliszowa i Cieszowa mogą korzystać z nowych boisk.
– Są to trzy takie same obiekty, z drobnym wyjątkiem, na boisku w Starych Bogaczowicach został zamontowany dodatkowy piłkochwyt. Takie boisko może być wykorzystane do kilku dyscyplin. Można na nim grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, piłkę nożną i w tenisa. Właśnie do tych sportów zostały wymalowane na nim linie – mówi Tomasz Fąka z Urzędu Gminy w Starych Bogaczowicach.

Boiska utworzono w ramach zadania „Budowa trzech ogólnodostępnych obiektów rekreacyjnych w Gminie Stare Bogaczowice w miejscowościach Cieszów, Chwaliszów i Stare Bogaczowice”. Całkowity koszt tej inwestycji to 297 725,50 zł, z czego 63% kwoty zostało pokryte dofinansowaniem pochodzącym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Z racji dużego zainteresowania tego typu obiektami, celem Gminy Stare Bogaczowice jest wybudowanie w każdym z sołectw boiska wielofunkcyjnego. Jest to boisko o wymiarach 29 m x 16 m, z nawierzchnią z trawy syntetycznej, wyposażone w dwie aluminiowe bramki o wymiarach 3 m x 2 m, słupki do piłki siatkowej i tenisa ziemnego oraz dwa kosze.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group