Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4660
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Tunel w Szczawnie

Czwartek, 21 maja 2020, 14:38
Aktualizacja: Sobota, 23 maja 2020, 8:34
Autor: JAZ
REGION, Szczawno-Zdrój: Tunel w Szczawnie
Fot. JAZ
Wiadukt na ulicy Kolejowej w Szczawnie–Zdroju od lat był jednym z najniebezpieczniejszych miejsc w naszym regionie. Wąski przejazd i jeszcze mniej miejsca dla pieszych czy rowerzystów, sprawiły, że władze miasta postanowiły wdrożyć w życie II etap prac nad przebudową tego miejsca.

W konferencji prasowej, podczas której wbito symboliczną łopatę, wzięli udział przedstawiciele Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, wykonawcy prac oraz obaj marszałkowie województwa dolnośląskiego. Burmistrz Szczawna Zdroju Marek Fedoruk poinformował zebranych, że tym sposobem zostanie wykonana dalsza część projektu „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 375 w zakresie budowy chodnika w mieście Szczawno-Zdrój - etap II”.
- To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców Szczawna-Zdroju, ale i odwiedzających nasze miasto. Tunel da nam bezpieczne dojście do Pomnika Ułanów Nadwiślańskich – cieszy się burmistrz Marek Fedoruk.

Zmiana organizacji ruchu pieszych będzie również poprawiała komfort kierowców, którzy wielokrotnie narzekali na jakość przejazdu i bezpieczeństwo tego miejsca.
- Będzie to inwestycja, która zmieni układ komunikacyjny tego miejsca. Obecnie piesi i rowerzyści są zmuszeni do pokonywania niebezpiecznego tunelu pod wiaduktem. Po realizacji inwestycji ruch pieszych przeniesie się w bezpieczne miejsce – mówi wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko.

Budowa 30-metrowego tunelu dla pieszych pod nasypem dawnej linii kolejowej, będzie kosztować blisko 540 tysięcy złotych. Gmina Szczawno-Zdrój będzie partycypować w kosztach budowy wspólnie z Urzędem Marszałkowskim.
- Nasza współpraca to przykład dobrych relacji gminy i zarządu województwa – cieszy się Grzegorz Maćko.

Politycy zwrócili jeszcze uwagę na dawną linię kolejową, łączącą nasz region z czeskim Mezimesti.
- Jeżeli tylko znajdziemy na to środki finansowe, będziemy kontynuować nasze plany sprzed epidemii. Plany, które zakładały rozpoczęcia prac rewitalizacyjnych tego połączenia – dodaje wicemarszałek.

Sam tunel zostanie zbudowany przez wałbrzyską firmę Budosprzęt. Według planów, inwestycja ma zostać oddana do użytku 30 sierpnia 2020 roku. Zakres prac obejmuje całkowitą rozbiórkę nasypu i budowę przejścia tunelowego. Tunel wyposażony będzie w oświetlenie i odwodnienie.

Twoja reakcja na artykuł?

17
63%
Cieszy
5
19%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
3
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group