Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 3375
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Twórcza inwazja seniorów przed wałbrzyskim Oddziałem ZUS

Wtorek, 22 lipca 2014, 13:40
Aktualizacja: 13:41
Autor: red
Wałbrzych: Twórcza inwazja seniorów przed wałbrzyskim Oddziałem ZUS
Fot. red
W najbliższą środę, 23 lipca, przed wejściem głównym do budynku ZUS przy ul. Kasztanowej w Wałbrzychu będą się dziać rzeczy niecodzienne. Przeżyjemy inwazję seniorów. Na szczęście – artystyczną. Będziemy w ten sposób promować I Wałbrzyskie Senioralia, które odbędą się we wrześniu 2014 r.

Twórczą inwazję przed wałbrzyskim Oddziałem Zakładu przeprowadzą członkowie Stowarzyszenia "Radość Życia", które jest inicjatorem i głównym organizatorem tegorocznych Senioraliów. Będą oni nie tylko zachęcać do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu, ale też edukować osoby w wieku 60+.
- Niestety, nie maleje liczba oszustw, których ofiarami padają właśnie osoby starsze. Złodzieje wciąż wykorzystują metodę "na wnuczka". Chcemy przestrzegać wałbrzyszan przed takimi sytuacjami - tłumaczy Wanda Radłowska, Prezes Stowarzyszenia „Radość Życia”.

W najbliższą środę w godz. 10:00-13:00 przed budynkiem nie zabraknie też improwizacji artystycznych w wykonaniu Teatru Tańca Dawka Energii. W tej nietypowej atmosferze pracownicy ZUS będą zachęcali Klientów do założenia profilu PUE na portalu internetowym www.pue.zus.pl, gdzie każdy może zobaczyć stan swojego konta ubezpieczonego albo sprawdzić, czy pracodawca odprowadza za nas składki na ubezpieczenia społeczne.

Tegoroczne I Wałbrzyskie Senioralia odbędą się w dniach 11-13 września. Pierwszego dnia zaplanowano przemarsz seniorów ulicami Wałbrzycha, przejęcie kluczy do Miasta, wspólne bicie rekordu w ilości par tańczących poloneza, a na koniec – debatę z udziałem seniorów i przedstawicieli instytucji działających na rzecz osób starszych. Drugiego dnia Senioralia przeniosą się do Aqua Zdroju, gdzie odbędzie się spartakiada sportowa, a aktywni seniorzy będą prezentowali swoją twórczość. Trzeciego dnia uczestnicy spotkają się w Szczawnie-Zdroju, skąd wyruszy II Marsz Seniora zakończony piknikiem w Strudze.

Na I Wałbrzyskich Senioraliach nie zabraknie też przedstawicieli wałbrzyskiego Oddziału ZUS.
- Seniorzy to szczególna grupa wśród naszych Klientów, dlatego z przyjemnością weźmiemy udział w tym radosnym święcie. Będziemy odpowiadali na wszelkie pytania związane z ubezpieczeniami społecznymi. To będzie także okazja, żeby przypomnieć, że w tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych obchodzi 80. rocznicę istnienia – tłumaczy Jerzy Gajos, Dyrektor Oddziału ZUS w Wałbrzychu.

Więcej na temat I Wałbrzyskich Senioraliów na www.radosc-zycia.eu.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group