Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2946
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tych imprez chcą mieszkańcy

Środa, 23 czerwca 2021, 9:26
Aktualizacja: 13:07
Autor: red
Wałbrzych: Tych imprez chcą mieszkańcy
Fot. WOK Wałbrzych
Tych imprez chcą mieszkańcy Piaskowej Góry i Rusinowej. Nawet cztery z nich zorganizuje WOK.

Dziesięć pomysłów zgłosili mieszkańcy Piaskowej Góry i Rusinowej w Wałbrzychu do programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021. Trzy, maksymalnie cztery z nich zostaną zrealizowane przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Decyzję w tej sprawie podejmie specjalna komisja, która spotka się na początku przyszłego tygodnia. Jakich imprez chcą mieszkańcy?

W programie uczestniczą dwie wspomniane dzielnice. W pierwszym etapie pracownicy WOKu spotykali się z mieszkańcami Piaskowej Góry i Rusinowej i rozmawiali o ich kulturalnych oczekiwaniach. Druga część projektu to konkurs na konkretne wydarzenia.

- W sumie wpłynęło do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury dziesięć pomysłów, spośród, których wybierzemy cztery najciekawsze na spotkaniu komisji 28 czerwca. Wśród pomysłów znalazły się między innymi warsztaty, galerie zdjęć, kino plenerowe oraz teatr – mówi Jurand Wójcik z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Wałbrzyski Ośrodek Kultury na realizację wybranych trzech, czterech pomysłów mieszkańców przeznaczy 22 tysiące złotych. Część zwycięskich propozycji zrealizowana zostanie jeszcze latem, część odbędzie się jesienią.

- Chodzi o to, aby wybrać imprezy, które zaproponowali mieszkańcy, które będą realizowali przy naszej pomocy i mamy nadzieję, że będą z przyjemnością w nich uczestniczyć – mówi Joanna Kakuba, koordynator imprez Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Projekt finansowany jest przez Narodowe Centrum Kultury.

- Chodzi o to, aby dom kultury nieco rozejrzał się wokół siebie i zaczął dostrzegać grupy ludzi, artystów, których wcześniej być może nie widział. Nam zależy na tym, aby te pomysły miały kulturalny charakter i kulturotwórczy – mówi Paweł Kamiński z Narodowego Centrum Kultury.

Lista projektów, które będą realizowane zostanie ogłoszona w przyszłym tygodniu.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
5
56%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group