Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4872
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tydzień Kultury Brytyjskiej już od poniedziałku

Niedziela, 10 kwietnia 2011, 9:28
Aktualizacja: 9:29
Autor: PAW
Wałbrzych: Tydzień Kultury Brytyjskiej już od poniedziałku
Ubiegłoroczni laureaci
Fot. użyczone
Od 11 do 14 kwietnia potrwa w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Wałbrzychu Tydzień Kultury Brytyjskiej.

Impreza ta zostanie zorganizowana już po raz dziewiąty w historii.

Tydzień Kultury Brytyjskiej odbywa się cyklicznie od roku szkolnego 2002/2003 i ma zasięg międzyszkolny. Projekt przewiduje różnorodne zajęcia i konkursy, w których uczniowie poprzez wspólną zabawę i rywalizację pogłębiają swoją znajomość języka angielskiego oraz kultury krajów obszaru anglojęzycznego.

Co roku uczniowie biorą udział w szkolnych konkursach wiedzy o krajach anglojęzycznych. Przez kilka miesięcy poprzedzających Tydzień Kultury pod okiem nauczycieli języków obcych oraz innych przedmiotów pracują nad projektami poznawczymi, których efektem są tworzone przez nich prace plastyczne czy literackie. Ponadto przygotowują się do udziału w przedstawieniach w języku angielskim.

Program Tygodnia Kultury obejmuje: przedstawienia, konkursy piosenki, wystawy książek autorów anglojęzycznych i książek oraz pomocy do nauki języka angielskiego, pokazy tańca oraz różnorodnych materiałów obrazujących kulturę tychże krajów.
Tradycyjnie organizowany jest Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii przeznaczony dla uczniów szczególnie zainteresowanych kulturą i zwyczajami krajów brytyjskich. Formuła konkursu zakłada sprawdzenie zarówno wiedzy teoretycznej i praktycznej, a sam konkurs jest podsumowaniem całego Tygodnia Kultury. Połączony jest on z częścią artystyczną oraz z wręczeniem nagród za wszystkie organizowane w ciągu Tygodnia konkursy. Z okazji Dni Kultury uczniowski zespół dziennikarski przygotowuje również cyklicznie specjalny, tematyczny numer gazetki szkolnej.

Cele przedsięwzięcia:
• Poznanie kultury krajów anglojęzycznych i dokonywanie porównań z kulturą Polski w celu kształtowania świadomości własnego dziedzictwa kulturowego i budowania tolerancji wobec innych kultur.
• Uświadomienie znaczenia znajomości języków obcych w poznawaniu kultur europejskich.
• Wykorzystanie wiedzy i umiejętności uczniów zdobytych w ramach wszystkich innych przedmiotów szkolnych oraz poza szkołą (internet, lektury, teatr, film, telewizja, podróże itd.).
• Popularyzacja języka angielskiego wśród młodzieży szkolnej.
• Poznawanie geografii, historii oraz tradycji i kultur krajów anglojęzycznych.
• Rozwijanie u uczniów naturalnej ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur.
• Zapewnienie uczniom możliwości zastosowania wiedzy o krajach anglojęzycznych i znajomości języka angielskiego jako narzędzia przy wykonywaniu zespołowych projektów.
• Kształtowanie umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł oraz efektywnego posługiwania się technologią informacyjną.
• Rozwijanie osobistych zainteresowań uczniów.
• Kształtowanie umiejętności pozytywnej rywalizacji.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group