Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3366
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Tydzień Ruchu w Czarnym Borze

Czwartek, 2 października 2014, 15:22
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:38
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Tydzień Ruchu w Czarnym Borze
Fot. red
Gmina Czarny Bor w piątek – 3 października bierze udział w ogólnoeuropejskiej kampanii promującej ruch i zdrowy styl życia pod nazwą Move Week (Tydzień Ruchu).

Cel, jaki postawiła przed instytucjami związanymi ze sportem, powszechnym Komisja Europejska to zwiększenie o 100 milionów do 2020 roku liczby aktywnych fizycznie Europejczyków. Tydzień Ruchu ma zachęcić do uprawiania sportu oraz pokazać korzyści płynące z regularnego ruchu.

W ramach Move Week w Czarnym Borze zorganizowany zostanie Festyn Sportowy „W Różnorodności Jedność”. W piątek o godzinie 10.00 na stadionie w Czarnym Borze będzie około 800 osób. Będą tam przede wszystkim dzieci, ale zapraszamy również dorosłych. Festyn połączony będzie z uroczystym otwarciem PZU Trasy Zdrowia, gdzie na początku imprezy nastąpi uroczyste przecięcie wstęgi i puszczenie balonów w powietrze. Następnie uczestnicy rozpoczną wspólny MEGA Aerobic. Potem przez 1,5 godziny odbywać się będą zawody sportowe dla kilku kategorii wiekowych, dorosłych, seniorów i niepełnosprawnych. W czasie trwania konkurencji sportowych będzie prowadzony konkurs wiedzy o sporcie i zdrowym trybie życia, są przygotowane ciekawe nagrody.

Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 12.00.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group