• Czwartek, 21 lutego 2019
  • Godz. 21:01
  • Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
  • Czytających: 4497
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Tym razem naśmiecili na Senatorskiej

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 6 lipca 2018, 15:17
Autor: red
Fot. SM Podzamcze
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Podzamcze" po raz kolejny apeluje do mieszkańców, by nie wyrzucali mebli wielkogabarytowych obok kontenerów na śmieci.

Z tym problemem SM "Podzamcze" boryka się co jakiś czas. Niestety, kolejne apele i nawoływania nawet groźby w postaci nałożenia kar, nie przynoszą spodziewanego efektu. Co jakiś czas meble wielkogabarytowe, sprzęty AGD czy też RTV są wystawiane obok śmietników. SM "Podzamcze" informuje, że lokatorzy mają obowiązek przewiezienia takich rzeczy we własnym zakresie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ulicy Stacyjnej bądź Beethovena. Ostatnia tego typu sytuacja miała miejsce przy ulicy Senatorskiej 30-46. SM "Podzamcze" apeluje do mieszkańców, którzy te rzeczy pozostawili, aby je usunęli, bowiem w przeciwnym wypadku wszyscy mieszkający pod wymienionymi adresami poniosą koszty takiego zachowania, niedbalstwa i lenistwa.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~do SM Podzamcze 6-07-2018 19:24
Takiego zachowania nie popieram, ale może szanowna Spółdzielnia Mieszkaniowa Podzamcze podpisze porozumienie z Gminą na częstsze organizowanie akcji "Wywalamy z chaty graty"? Raz na miesiąc? To jest wprost żenujące, że taka akcje jest organizowana raz na pół roku.
~Elmo 7-07-2018 10:31
Dokładnie już dawno powinno dac to mozgom z ratusza do myślenia, ze akcja jest za rzadko.
~??????? 7-07-2018 19:34
A może by tak ruszyć leniwą dupę, załadować swoje graty do auta i wywieźć na wysypisko na ul. Stacyjnej? Łatwiej wywalić graty pod śmietnik, zrobić z odiedla III świat i biadolić, że akcja urzędu za którą wszyscy płacimy ma być częściej. Nygusy i brudasy tak biadolą. Jak tak dalej będzie to taka akcja będzie musiała być codziennie.LUDZIE RÓBCIE UŻYTEK Z MÓZGÓW, TO NIE BOLI!!!! I KULTURY TROSZKĘ TEŻ NIE ZASZKODZI.
~oko 7-07-2018 20:06
Już dawno jeden mądry napisał że Podzamcze to wieś,zaludniona,ale wieś.A mądralę który twierdzi że te rzeczy powinna robić Spółdzielnia to niech się puknie w pustaka na końcu szyi.Planujesz zmiany w swojej chacie,to wywieź graty na skład,bracie. Żenada i brak kultury piszących,i śmieciarzy.
~kuba 7-07-2018 22:05
Ze śmieciami jak i dużymi odpadami to jest szach-mat, ale tak naprawdę pat. Urzędy swoje a obywatele swoje. A może by tak urzędy logicznie zaczęły myśleć i służyć mieszkańcom.
~Wałbrzyszanin 7-07-2018 23:00
A może obywatele stali by się obywatelami myślącymi, a nie tylko roszczeniowymi. Daj to, zrób tamto, posprzątaj inne, a obywatel siedzi nic nie robi i tyje. Piszę "obywatel" a nie "Obywatel", bo by być Obywatelem przez wielkie "O" trzeba poczuwać się do dbania nie tylko o własną dupę, ale i o innych współsąsiadów i o nasze otoczenie. A tak tylko marudzenie, lista żądań i sru śmieci byle gdzie, byle się ich z domu pozbyć. Przy takim zachowaniu to lepiej by taki naród zniknął a nie miejsce zajmował. Do cywilizacji trzeba dorosnąć, ale nam jeszcze do tego daleko. Wstyd i brak wytłumaczenia dla takiego zachowania. KROPKA
~ms 7-07-2018 23:34
W normalnych miastach w Polsce raz w tygodniu zabierają takie rzeczy i nie ma problemu.Dlaczego nie może być tak u nas?
~leokadia 7-07-2018 23:58
Przepraszam ale mam 72 lata i nie posiadam żadnego pojazdu,lecz meble chciała bym zmienić. Miasto samo powinno zadbać o wywóz takich gratów.
~jan 8-07-2018 0:01
Nie chcą wywozić to przyjadą z innych dzielnic i spalą w piecach.
~Wałbrzyszanin 8-07-2018 8:38
Do Pani Leokadii: Proszę Pani, skoro ma pani 72 lata, to pewnie te meble z mieszkania nie wynosi Pani sama tylko ktoś w tym Pani pomaga. Rodzina, sąsiedzi a może ktoś za parę złotych. Więc do kosztu zakupu mebli trzeba również dodać parę złotych za transport bagażówką starych rzeczy na wysypisko i tyle. To nie jest drogie. Dodam do tego, że nie rozumię takiego podejścia, że jak wymieniam na swój koszt meble to nagle Miasto, my wszyscy mamy się dokładać do wywozu moich starych gratów. Podobno komuna się skończyła a my nadal oczekujemy Państwa opiekuńczego, które coś będzie za nas robiło. Musimy się tego oduczyć bo to z nas robi leni i niewolników tych co chcą nami rządzić. Reasumujac: stać mnie na kupno mebli za 1000 zł, to i wydam 100zł na wywóz starych mebli, a nie wyrzucam je byle gdzie
~ 8-07-2018 12:05
Część mieszkańców Podzamcza to ludzie, którzy gdyby mogli, to zeżarliby własne gó..... Jest cała masa usługodawców, którzy wywożą meble na PSZOK. Oczywiście trzeba za taką usługę zapłacić i to właśnie boli najbardziej ciemnotę z Podzamcza.
~Historia z osiedla 8-07-2018 15:20
Brudasy się nigdy nie nauczą, ostatnio była akcja "Wywalamy Graty z Chaty" pukam do sąsiadki i mówię jej że mogę znieść za free starą szafkę z korytarza na śmietnik. Powiedziałem jej że będą zabierać, a ona do mnie że ona ją zostawia sobie. Za parę dni jakieś 3 dni po akcji, przyjechał wnuś i wywalił szafę pod śmietnik. Tak jakby nie mogła jej wywalić 3 dni wcześniej i bym jej wywalił.
~wyzwalacz 8-07-2018 22:45
Takiego burdelu jak teraz nie było nawet za PRL. I po co to ględzenie o postępie i zielonym mieście skoro samorząd nie spełnia podstawowych funkcji organizacyjnych i kontrolnych? Skoro mieszkańcy nie mają wpływu na większość procedur demokratycznych to trudno wymagać samoodpowiedzialności za gospodarkę odpadami.
~ 9-07-2018 9:05
To prawda jest burdel na kółkach, a włodarze miasta nie wyciągają z tego żadnych wnioskach. Pieprzenie, że obywatel ma być odpowiedzialny,ma wywieźć na PSZOK itd. nic tu nie pomoże, bo często ludzi na to po prostu nie stać. Obywatel będzie dbał o środowisko jesli jego wszystkie potrzeby podstawowe będą zaspokojone w pierwszej kolejności - czyli będzie mógł spokojnie przezyc miesiąc bez nadmiernych wyrzeczeń. Nikt nie myśli o czystym środowisku jak bieduje.Druga sprawa to mentalność - dużo jeszcze upłynie zanim coś w głowach Polaków się zmieni. Więc niech Wałbrzyszanin trochę powściągnie swoje komentarze typu brudasy i nygusy, bo coś wyczuwa się, że z komunalnikiem lub urzędem jest ściśle związany.
~Wałbrzyszanin 9-07-2018 15:27
Do kogoś, kto mianuje się nazwą "~". Drogi "Ktosiu". To ty powściągnij swoje palce, bo bzdury wypisujesz. Nigdzie w swej wypowiedzi nikogo nie nazwałem brudasem. Więc czytać proszę się nauczyć. A jeśli ci przeszkadza nazywanie rzeczy po imieniu, to jest nygusami vel leniami, tych co mając kasę na wymianę mebli "oszczędzają" wyrzucając stare graty pod śmietnik, za wywóz których zrzucimy się my wszyscy, to można dojść do wniosku, że alboś delikatnyj albo też nygus. A jeśli niezgoda na śmiecenie jest w twej opinii jednoznaczna z pracą w urzędzie to życzę wszystkim by tam pracowali. Wówczas tematu gratów by nie był. Za kasę można kupić prawie wszystko oprócz kultury osobistej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group