Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4097
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tytuł dla zasłużonego

Piątek, 9 grudnia 2022, 12:36
Aktualizacja: 13:39
Autor: red
Wałbrzych: Tytuł dla zasłużonego
Fot. red
Na najbliższej sesji Rady Miasta zostanie podjęta uchwała w sprawie nadania tytułu "Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha" Piotrowi Pastuszkowi.

Piotr Pastuszek był instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego, Komendantem Hufca Ziemi Wałbrzyskiej. Urodził się 1 listopada 1966 roku w Głuszycy. Przez wiele lat pełnił funkcję drużynowego drużyny harcerskiej w Głuszycy, drużyny wędrowniczej w Wałbrzychu, komendanta szczepu, członka Komendy Hufca Wałbrzych. W latach 2008-2009 pełnił funkcję komendanta Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy. Był członkiem Komisji Rewizyjnej Hufca Ziemi Wałbrzyskiej obecnej kadencji.

Przez wiele lat prowadził apele Hufca z okazji ważnych wydarzeń takich jak: 70-lecie harcerstwa w Wałbrzychu, 40-lecie Harcerskiej Bazy Obozowej w Wilczu, coroczne rozpoczęcia i zakończenia roku harcerskiego i przy okazji wielu innych przedsięwzięć. Był miłośnikiem Harcerskiej Bazy Obozowej w Wilczu, gdzie pełnił między innymi funkcje komendanta bazy, komendanta obozów i zgrupowań. Był bardzo zaangażowany w prace związane z modernizacją kuchni i stołówki w Harcerskiej Bazie Obozowej Wilcze.

Piotr Pastuszek zawsze był oddany służbie instruktorskiej, wychował pokolenia dzieci i młodzieży. Przez wiele lat pracował jako wychowawca w placówkach opiekuńczo- wychowawczych. Od 1 grudnia 2016 roku był zatrudniony w Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Wałbrzychu. W swojej pracy był zaangażowany, lojalny, sumienny i ambitny.

Nie było dla niego rzeczy niemożliwych do zrobienia. Zawsze szukał najlepszych rozwiązań na napotykane problemy i bariery. Wzorce, które przekazywał młodzieży Piotr Pastuszek takie jak: pracowitość, szczerość, zaufanie, uznanie, akceptacja, szacunek do drugiego człowieka, przyjaźń, tolerancja, poczucie bycia przydatnym, dążenie do poszerzania swojej wiedzy, pozwalały jej prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie w dorosłym życiu. Zawsze służył młodzieży pomocą i wsparciem.

W placówce, w której pracował, tworzył atmosferę ciepła i serdeczności, a dzieci podczas Jego dyżurów czuły się bezpieczne i zaopiekowane. Swoją aurą dobroci i zainteresowania losem drugiego człowieka dzielił się z wychowankami w godzinach pracy, jak i poza nimi. Był człowiekiem, który nigdy nie odmówił pomocy, rady. Podejmował wiele samodzielnych i bezinteresownych inicjatyw dla dobra swoich wychowanków. Współpracownikom dał się poznać jako człowiek empatyczny i chętny do udzielania wsparcia w każdej chwili i sytuacji.

Piotr Pastuszek był człowiekiem z pasją, oddanym drugiemu człowiekowi.

Twoja reakcja na artykuł?

20
69%
Cieszy
1
3%
Hahaha
3
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group