Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4445
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uchodźców coraz więcej

Środa, 9 marca 2022, 13:46
Aktualizacja: 13:57
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Uchodźców coraz więcej
Fot. UM Wałbrzych
Prezydent Roman Szełemej przedstawił świeży raport z aktualnej sytuacji związanej z napływem do naszego miasta uchodźców z objętej wojną Ukrainy.
- Szacujemy, że w tej chwili mamy około 1500 gości, którymi opiekujemy się jako miasto. Zachęcam wszystkich nowoprzybyłych do rejestrowania się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Taka rejestracja znacznie ułatwia nam koordynację działań. Wszyscy chcemy pomagać, ale bardzo proszę, aby nie przywozić do Wałbrzycha dużych grup bez uzgodnienia tego typu działań z miastem. W dalszym ciągu prowadzimy zbiórki, prosimy zwłaszcza o żywność z długim okresem ważności, kosmetyki, ale również wyprawki szkolne dla naszych najmłodszych gości - informuje prezydent Roman Szełemej.

Szacuje się, że drugie tyle, a więc kolejnych około 1500 osób, znajduje się pod opieką osób prywatnych, które zaoferowały im miejsca noclegowe i żywność. Liczba Ukraińców w Wałbrzychu będzie zapewne jeszcze rosła w następnych dniach i tygodniach. Być może wkrótce zostanie podjęta decyzja przez Wojewodę Dolnośląskiego o relokacji uchodźców z Wrocławia. Wielu z nich przybyło do stolicy Dolnego Śląska na własną rękę i obecnie pojawia się coraz większa potrzeba znalezienia dla nich miejsca i dlatego prawdopodobnie Wałbrzych, ale także inne ościenne samorządy, będą przyjmowały kolejnych uchodźców i dlatego nasze miasto szykuje już kolejne miejsca noclegowe dla takich osób.

- Przed nami wielkie wyzwanie - zapewnienie dzieciom dostępu do nauki, zapewnienie opieki zdrowotnej, tego wszystkiego, co się wiąże z dłuższym pobytem - kontynuuje prezydent.

Twoja reakcja na artykuł?

5
17%
Cieszy
1
3%
Hahaha
2
7%
Nudzi
1
3%
Smuci
5
17%
Złości
16
53%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group