Wtorek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 1772
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uciekał motocyklem, później pieszo, ale i tak wpadł w ręce policji

Wiadomości: REGION, Rzeczka
Poniedziałek, 3 grudnia 2018, 8:32
Aktualizacja: 14:15
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu po pościgu zatrzymali w miniony piątek kierującego motocyklem, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjął ucieczkę. 31–letni kierujący został ostatecznie zatrzymany przez funkcjonariuszy po pościgu pieszym.

Do zdarzenia doszło 30 listopada tego roku około godziny 9:00. Funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli jadącego bez kasku ochronnego kierującego motocyklem i niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny do kontroli drogowej. Kiedy zbliżyli się do jednośladu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy mężczyzna gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę swoim pojazdem. Mężczyzna uciekał drogą powiatową w Rzeczce w kierunku Walimia. Po kilkudziesięciu sekundach zjechał w drogę polną, a tam na grząskim podłożu nie był w stanie kontynuować jazdy. Policjanci rozpoczęli więc pościg pieszy i dogonili motocyklistę po około 300 metrach.

31-letni mieszkaniec Ludwikowic Kłodzkich w trakcie legitymowania oświadczył, że nie posiada prawa jazdy. Mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania motocykla i kontynuowania jazdy, pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu oraz kierowania jednośladem bez uprawnień. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
67%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group