Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 2803
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Uczę się bezpiecznie żyć 2013”

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 10 czerwca 2013, 6:25
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Dnia 28 maja 2013r. we Wrocławiu na Uniwersytecie Wrocławskim w Auli Leopoldyńskiej odbyło się rozpoczęcie i zakończenie IX Finału Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć 2013”.

Konkurs realizowany jest przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego wspólnie ze Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionu Nysa. Rywalizacja odbywa sięw poszczególnych kategoriach: „zerówki”, kl. I – III, IV – VI, gimnazjum. We Wrocławiu pojawili się laureaci trzech pierwszych miejsc z finałów subregionalnych – legnickiego, wałbrzyskiego, jeleniogórskiego i wrocławskiego. Konkurs corocznie ma charakter typowo praktyczny.

Wśród 12 finalistów w kategorii gimnazjum z całego województwa dolnośląskiego (tak jak każdego roku) znalazła się uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Wałbrzychu - Marta Kunach z kl. IIIb pod opieką nauczyciela Szczepana Dębowskiego.

W odróżnieniu od lat ubiegłych tegoroczny konkurs w części praktycznej odbywał się na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W tym roku oprócz 3 stacji z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej (zawał serca, rana kłuta brzucha i dłoni oraz uraz kręgosłupa) pojawiły się stacje o tematyce dotyczącej: Straży Miejskiej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Ochrony Zabytków.
Po całym dniu zmagań okazało się, że uczennica z „trójki” zajęła III miejsce w konkursie „Edukacja dla bezpieczeństwa”. Po raz drugi kolejna reprezentantka gimnazjum nr 3 w Wałbrzychu zajęła III miejsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group