Poniedziałek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 2832
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uczniowie 1 LO w Danii

Wiadomości: Dania
Środa, 26 września 2012, 6:20
Aktualizacja: 8:56
Autor: Michalina
Fot. użyczone
W dniach 11– 20 września grupa trzynastu uczniów 1 LO w Wałbrzychu uczestniczyła w kolejnej już części projektu Comenius. Tym razem udali się oni na wymianę do Ringe– niewielkiej miejscowości pod Odense w Danii.

ZS nr 1 od 2011 do 2013 roku uczestniczy w programie COMENIUS „Uczenie się przez całe życie”. Hasłem przewodnim tego programu wymian zagranicznych jest: ,,Migracja w Europie – społeczeństwo, natura oraz wizja naszej przyszłości”. W ramach projektu odbywają się wyjazdy uczniów 1 LO do Niemiec, Francji oraz Danii. Na przełomie lutego i marca odbył się wyjazd do niemieckiej Kilonii. Następnie, końcem marca uczniowie wraz ze swoimi rodzinami zaprosili zagranicznych gości do Polski. Tym razem przyszła kolej na tydzień w Danii.

Uczestnicy wymiany mieszkali przez ten czas u duńskich rodzin, które przyjęły wszystkich bardzo ciepło. Brali udział w zajęciach w Midtfyns Gimnazujm w Ringe, wysłuchali wystąpień lokalnych polityków, prezentowali przygotowane przez siebie wcześniej prezentacje dotyczące regionu, z którego pochodzą oraz migracji na tych terenach. Do wykonania mieli także różne projekty podzieleni na międzynarodowe grupy- w tym celu odbyły się prace terenowe w pobliskich miejscowościach: Svendborg, Faaborg i Korinth. W planie były także wycieczki rowerowe, seans typowego duńskiego kina, przejazd zabytkowym pociągiem. Zwiedzali też Odense, miejscowość, w której urodził się Hans Christian Andersen, a niektórzy mieli okazję zawitać nawet do Kopenhagi. Nie zabrakło również wspólnych zabaw i sportowej rywalizacji. Wałbrzyscy licealiści zawarli nowe znajomości, które mogą owocować w przyszłości i sprawdzili w praktyce swoją znajomość języka angielskiego.

-Pobyt w Danii zdecydowanie nie był zmarnowanym czasem. Świetnie się bawiliśmy, a dodatkowo było to dla nas cenne doświadczenie, przede wszystkim ze względu na możliwość poznania kraju „od środka” – zapoznania się z Duńczykami i przekonania się, jak wygląda życie naszych rówieśników w Danii- mówi Patrycja, uczestniczka wyjazdu.

Teraz, przed uczniami 1LO wyjazd do Francji- do miasta Brest w Bretanii. Odbędzie się on w połowie kwietnia. Czekamy na kolejne relacje uczestników.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group