Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5668
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uczniowie klasy z Maturą Międzynarodową w I LO w Wałbrzychu – ambitni, odważni i kreatywni

Niedziela, 16 grudnia 2018, 6:44
Autor: red
Wałbrzych: Uczniowie klasy z Maturą Międzynarodową w I LO w Wałbrzychu – ambitni, odważni i kreatywni
Fot. użyczone
W tym roku szkolnym rozpoczęli pierwszy rok dwuletniego Programu Matury Międzynarodowej (International Baccalaureate Diploma Programme).

Wyznaczyli sobie bardzo ambitny plan - zdania najbardziej prestiżowego egzaminu dojrzałości na świecie, a później dostania się na wymarzone uczelnie w kraju i za granicą. Cały program, z wyjątkiem j. polskiego, realizują w j.angielskim. Są niezwykle życzliwi i koleżeńscy. Nawet kiedy pomagają sobie nawzajem z różnych przedmiotów rozmawiają.....w języku angielskim.

Odnoszą już pierwsze sukcesy. Olga Pyka zakwalifikowała się do etapu okręgowego 43 Olimpiady Języka Angielskiego a Magdalena Małowska zajęła V miejsce (na 52 zespoły) w XV Maratonie Językoznawczym organizowanym przez Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Magda ponadto już od kilku lat ściśle współpracuje z Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu, systematycznie biorąc udział tak w próbach jak i przedstawieniach. Spora część klasy angażuje się w przedsięwzięcia artystyczne i była współautorami wernisażu "Szklany czas - wędrówki krajobrazem" w Centrum Nauki i Sztuki 'Stara Kopalnia'.

Uczniowie tej klasy jeżdżą na wystawy, wykłady uniwersyteckie, biorą też czynny udział w zajęciach laboratoryjnych z chemii na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Kładą duży nacisk na rozwój naukowy, a przy tym znajdują czas na podejmowanie wspólnych działań o wymiarze społecznym. Na terenie szkoły mocno zaangażowali się w projekty czytelnicze i sprawili, że czytelnia stała się miejscem często i chętnie odwiedzanym przez uczniów.

Na uwagę zasługuje fakt, iż to właśnie ta klasa zorganizowała "Maraton Pisania Listów - Amnesty International". Uczniowie klasy IB DP zgłosili formalnie szkołę, rozreklamowali wydarzenie wśród uczniów oraz przygotowali wszystkie niezbędne materiały na miejscu. Uczestnicy maratonu napisali 149 listów w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw. W ten sposób wyrazili swą solidarność z tymi, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia. Tak oto młodzież I LO wcieliła w życie misję budowania lepszego, bardziej sprawiedliwego świata i przekonała się, że we wspólnym działaniu tkwi siła.

Twoja reakcja na artykuł?

10
91%
Cieszy
1
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group