Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3054
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uczniowie PSPS nr 10 i PGS nr 10 w Wałbrzychu dołączyli do grona miłośników Nordic Walking

Wtorek, 20 marca 2012, 11:39
Aktualizacja: 11:40
Autor: red
Wałbrzych: Uczniowie PSPS nr 10 i PGS nr 10 w Wałbrzychu dołączyli do grona miłośników Nordic Walking
Fot. użyczone
W tym roku wiosna przyszła szybciej niż przewiduje to kalendarz. Przekonali się o tym uczniowie szkoły specjalnej podczas marszu z kijkami.

Razem z miłośnikami Nordic Walking z Wałbrzycha, Mieroszowa i Wrocławia dzielnie pokonali dystans 10 km.

Było cudownie: przepiękna pogoda, przyjemna trasa, miłe towarzystwo, no i wspaniały Kaziu Staszewski, który sprawił, że sportowy marsz przeobraził się w bardzo ciekawą wyprawę historyczno – przyrodniczą. Uczniowie poznali ciekawostki z historii Zamku Cisy, zwyczaje dzikich zwierząt żyjących w Książańskim Parku Krajobrazowym i turystyczne rozmaitości. Razem szukali wiosny. Znaleźli ją w wiosennych kwiatach, żywo wybarwionych motylach, głosach ptaków, budzącej się koniczyny. Po trzygodzinnym marszu dotarli do mety, a każdy wytrwały piechur otrzymał certyfikat. Dzięki uprzejmości organizatorów z WKB Zamek Książ na mecie czekała na nich pyszna grochówka i kiełbasa z ogniska.

Uczniowie PSPS nr 10 i PGS nr 10 za ciepłe przyjęcie, zrozumienie i okazane serce serdecznie dziękują organizatorom marszu, a w szczególności Markowi Henczce i Kazimierzowi Staszewskiemu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group