Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2861
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałbrzychu odwiedzili dzielnicowych drugiego komisariatu

Poniedziałek, 27 maja 2019, 6:38
Autor: red
Wałbrzych: Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałbrzychu odwiedzili dzielnicowych drugiego komisariatu
Fot. KMP Wałbrzych
Dzielnicowych Komisariatu Policji II w Wałbrzychu odwiedziła grupa uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałbrzychu. Funkcjonariusze podczas zajęć rozmawiali z nastolatkami na różne tematy dotyczące bezpieczeństwa. Młodzi wałbrzyszanie mogli po raz pierwszy zobaczyć m.in. strzelnicę policyjną oraz sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie.

Dzielnicowi rozmawiali z młodzieżą o problemach, z jakimi na co dzień spotyka się ona w szkole, w domu oraz na ulicy. Funkcjonariusze w ramach akcji „Bezpieczny junior” uświadomili uczniów, jak właściwie zachować się i do kogo należy się zgłosić w sytuacji, w której ktoś zaproponuje im narkotyki. Omówili także zagrożenia wynikające z korzystania z internetu. Podczas zajęć, w związku ze zbliżającymi się wakacjami, nie mogło zabraknąć informacji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, nad wodą, o hejcie wśród młodzieży oraz o ostrożności przy kontaktach z obcymi osobami. Policjanci przypomnieli nastolatkom również numery alarmowe odpowiednich służb ratowniczych.

Dzięki obecności przewodników psów i czworonoga dzieci nauczyły się jak postępować w stosunku do zwierząt, których nie znają, a każdego dnia mogą napotkać na ulicach swojej miejscowości. Policjanci zaprezentowali, jak w pewnym stopniu zneutralizować lub zapobiec pogryzieniu przez agresywnego psa. Pokazali także pozycję, jaką należy przyjąć w sytuacji zagrożenia.

Funkcjonariusze w trakcie spotkania z dziećmi na terenie Komisariatu Policji II w Wałbrzychu dodatkowo promowali zawód policjanta wśród najmłodszych. Uczniowie mogli chociaż przez chwilę zostać prawdziwymi policjantami i wsiąść do radiowozu policyjnego. Ćwiczyli także tyralierę policyjną. Na zakończenie w obecności instruktora odwiedzili strzelnicę kontenerową. W spotkaniu udział wzięło 23 uczniów oraz 2 opiekunów.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group