Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2627
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uczniowie z Wałbrzycha wywalczyli pracownię multimedialną

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 11 stycznia 2011, 18:47
Aktualizacja: 18:48
Autor: red
Uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Wałbrzychu znaleźli się w gronie 30 laureatów konkursu Tesco dla Szkół – „Ekomania Filmowania”, zdobywając nowoczesną pracownię multimedialną o wartości 12 000 zł dla swojej szkoły oraz przenośne odtwarzacze DVD dla siebie. Zwycięstwo zapewnili sobie nagrywając filmik, w którym pokazali, jak w prosty sposób dbają o środowisko w szkole, domu i swoim mieście.

Ekologiczna ekipa filmowa z Wałbrzycha pokonała blisko 600 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski. O jej zwycięstwie zadecydowali internauci oddając aż 8559 głosów na filmik przygotowany przez zespół „Ecoboys”. W ciekawy sposób przedstawia on proste, zielone rozwiązania, które każdy może stosować w swoim domu, aby chronić środowisko naturalne. Zwycięski film można zobaczyć na stronie www.tescodlaszkol.pl/700.

Konkurs Tesco dla Szkół – „Ekomania Filmowania” był dla uczniów nietypową lekcją ekologii i świetną zabawą, która na pewno zapadnie im w pamięć. Podobnego zdania jest Małgorzata Gawonicz, Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 3 w Wałbrzychu:
- Szkoła biorąc udział w konkursie swoją postawą propagowania ekologicznego stylu życia podkreśla potrzebę ochrony środowiska, daje dobry przykład. Wyrabia wśród uczniów ekologiczne nawyki, a dzięki udziałowi w konkursie i atrakcyjnym nagrodom – w postaci sprzętu multimedialnego - rozwija także umiejętność uczniów w posługiwaniu się najnowszymi dobrodziejstwami techniki i podnosi jakość nauczania w szkole. Udział i nagroda w konkursie promuje i podnosi prestiż szkoły w środowisku lokalnym – mówi Małgorzata Gawonicz.

Szkoła z Wałbrzycha to jedna z 30 szkół w Polsce, która w tym roku wzbogaci się o pracownię multimedialną ufundowaną przez Tesco. Pracownia multimedialna to nie tylko innowacyjny sposób prowadzenia lekcji, ale także rozwiązanie problemu ciężkich tornistrów, z którym boryka się większość polskich uczniów. Podczas lekcji odbywających się przy użyciu tego nowoczesnego sprzętu dydaktycznego, tradycyjne zeszyty i książki mogą być zastąpione przez elektroniczne podręczniki i edukacyjne programy multimedialne.

Uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 3 wciąż są w grze i mają szansę na kolejną nagrodę. W II etapie konkursu Tesco dla Szkół – „Ekomania Filmowania” – Jury Ekspertów wyróżni 3 filmiki. Ich autorzy zdobędą nagrodę Grand Prix - zagraniczną wycieczkę edukacyjną.

Czy uczniowie z Wałbrzycha pojadą na wymarzoną wyprawę? Wyniki głosowania Jury już pod koniec stycznia na www.tescodlaszkol.pl.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group