Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4779
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Udany ekospacer

Poniedziałek, 19 lipca 2021, 6:42
Aktualizacja: 8:24
Autor: red
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Udany ekospacer
Fot. użyczone
W sobotę 17 lipca odbył się Ekospacer na Chełmiec organizowany przez Stowarzyszenie Polska 2050 wraz z partnerami: Stowarzyszeniem Grupa Biegowa Dzikowiec oraz Stowarzyszeniem Czysty Wałbrzych.

Celem spaceru było posprzątanie tras turystycznych prowadzących na Chełmiec oraz propagowanie ekologicznych postaw. W akcji wzięło udział 30 uczestników i 3 psy, którzy ruszyli na szczyt w dwóch grupach: jedna startowała z Rynku w Boguszowie-Gorcach (grupę poprowadził Paweł Żukowski), a druga spod parkingu koło Aqua-Zdroju w Wałbrzychu (grupę poprowadził Dariusz Stawowy).

Ekospacer wsparły: Gmina Boguszów-Gorce oraz Gmina Wałbrzych, które uprzątnęły około 45 zebranych worków ze śmieciami, a także Nadleśnictwo Wałbrzych, które umożliwiło wjazd na szczyt w celu odebrania i zwiezienia zebranych śmieci.

Specjalnym gościem i uczestniczką Ekospaceru była Burmistrz Boguszowa-Gorc Sylwia Dąbrowska, która przodując w ilości zbieranych śmieci, skrupulatnie odnotowywała w pamięci miejsca, na które służby porządkowe powinny zwrócić szczególną uwagę przy utrzymywaniu czystości w mieście.

Twoja reakcja na artykuł?

39
70%
Cieszy
7
13%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
3
5%
Złości
5
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group