Niedziela, 9 maja
Imieniny: Grzegorza, Karoliny
Czytających: 2741
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Udany Jarmark Bożonarodzeniowy w Głuszycy

Sobota, 24 grudnia 2011, 14:03
Aktualizacja: 14:03
Autor: red
REGION, Głuszyca: Udany Jarmark Bożonarodzeniowy w Głuszycy
Fot. UM w Głuszycy
Przygotowania do pierwszego w Głuszycy plenerowego Jarmarku Bożonarodzeniowego trwały od kilku tygodni. Wysiłek wielu osób i instytucji dały wspaniały efekt. Park Jordanowski wypełniony był aurą świątecznego spotkania, na które przybyło wielu głuszyczan.

Wszystkich uczestników i gości powitała na wstępie burmistrz Alicja Ogorzelec. Całą imprezę prowadzili Monika Rejman i Kamil Nowacki. Przez prawie trzy godziny na scenie mogliśmy oglądać wspaniałe występy. Koncerty kolędowe zaprezentowały grupy: schola Parafii pw. Chrystusa Króla pod kierunkiem Beaty Tarasiuk, zespół śpiewaczy Centrum Kultury przygotowany przez Krzysztofa Karwowskiego i grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 pod kierunkiem Jadwigi Sokołowskiej. Nieszablonowe jasełka pod tytułem „Hipermarket” zaprezentowała grupa z Zespołu Szkół. Z kolei chórek młodzieżowy z Gimnazjum Publicznego przy akompaniamencie księdza Krzysztofa Kowcza wykonał serię kolęd w nowoczesnym stylu. Niewątpliwie szczególnie dużo serca w śpiew włożyła reprezentacja sołectwa Głuszyca Górna, do której dołączyła także część publiczności. Gwiazdą wieczoru był Zespół „Janicki” z Czarnego Boru. Koncert kolęd w stylu góralskim i opowiadanie bożonarodzeniowych tradycji zostały przyjęte z entuzjazmem, choć upływała już czwarta godzina imprezy. Na zakończenie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcom i gościom Głuszycy złożyła burmistrz Alicja Ogorzelec.

Równolegle z występami każdy, kto przybył na Jarmark Bożonarodzeniowy, mógł skosztować pysznych świątecznych potraw i słodyczy oraz zaopatrzyć się w rozmaite okolicznościowe pamiątki i upominki. W Parku Jordanowskim wystawili się bowiem lokalni wytwórcy i były też obficie zaopatrzone stoiska gastronomiczne.

Szczególna wdzięczność za zaangażowanie się i pomoc w organizacji tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego należy się wielu osobom i instytucjom. Są wśród nich: pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej z dyrektor Joanną Fornalską na czele, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Głuszycy Górnej pod kierunkiem prezesa Romana Kocura i radnego Tomasza Trawczyńskiego, pracownicy Zakładu Usług Mieszkaniowych i Komunalnych z prezesem Lechem Markiewiczem na czele, zespół pracowników Centrum Kultury z dyrektor Magdaleną Jarosz na czele, pracownicy Gimnazjum Publicznego pod kierunkiem dyrektor Ewy Dorosz, pracownicy Urzędu Miejskiego, a szczególnie Piotr Wąsik oraz pracownicy robót publicznych, Bogdan Grabowski – elektryka i oświetlenie oraz Andrzej Stochel – drzewo, bez którego nie byłoby ciepła na miejscu imprezy.

Źródło: www.gluszyca.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group