Czytających: 5583

Wałbrzych/REGION: Udany sprawdzian lekkoatletów

Środa, 15 września 2021, 14:54
Aktualizacja: 15:00
Za nami Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 w lekkoatletyce, będące ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski U16.

Zawodnicy LKS-u Górnik Wałbrzych spisali się wyśmienicie!

KRZYSZTOF JAMUŁA

skok w dal - Krzysiek poprawił swój rekord życiowy (PB). W swojej 3 próbie skoczył 5.32m i zajął świetne 5. miejsce
100m - Krzysiek zajął 13. miejsce z czasem 13.20s.

ZUZA OLEJNICZAK

pchnięcie kulą - to się nasza ZUZA odpaliła zajęła 3. miejsce (do 2 brakowało jedynie 2cm) i pobiła swój rekord życiowy z 9.36m na 10.08m.
rzut dyskiem - zajmuje doskonałe 4. miejsce oddając rzut na odległość 30.89m.

OLIWIA ZALEJSKA

pchnięcie kulą - kolejna życiówka pokonana i to o 30cm. Oliwka zajęła 7. miejsce z wynikiem 8.94cm.
rzut dyskiem - kolejny bardzo dobry konkurs Oliwii. Zajmuje 5. miejsce ze swoją nową życiówką 30.52m. Wcześniejszy rekord był aż o 3m krótszy.

WIKTORIA NOWACKA

pchnięcie kulą - to nie był konkurs Wiktorii, której PB wynosi 9.95m - pchnęła 8.19m zajmując 11. miejsce. Wiemy, że Wiktorię stać na dalekie pchnięcia i z pewnością już niedługo je zaprezentuje.
rzut dyskiem - to był konkurs Wiktorii. Rzutem na odległość 34.13m zapewniła sobie 2. miejsce dorzucając do swojej kolekcji srebrny medal.

AMELIA KIELAR

80m ppł - Amelia po prostu "zrobiła swoje". Pojechała do Zgorzelca żeby wygrać - i tak też się stało. 1. miejsce z czasem 11.89 i kolejny złoty medal do kolekcji.
skok w dal - Amelka zajęła 2. miejsce skacząc 5.12m i dołożyła srebrny medal. Do 1 miejsca brakowało 1cm.

KACPER KUCZAJ

pchnięcie kulą - i tutaj nie było niespodzianki, Kacper zdobywa złoto pchnięciem na odległość 15.83m deklasując rywali. Ten rok zdecydowanie należy do niego.
rzut dyskiem - Kacper do swojej kolekcji dokłada jeszcze brązowy medal rzucając na odległość 52.76m. Niestety pierwsze dwa rzuty Kacpra były spalone - zatem przed 3 rzutem emocje sięgały zenitu. Rzut musiał być dobry i "w miarę" daleki, by mógł wejść do finału. I co? Oczywiście Kacper doskonale poradził sobie z presją i możemy cieszyć się z jego 3. miejsca.

AMELIA SZCZĘSNA

1000m - Amelia zajęła wysokie 5. miejsce z czasem 3:20.87s. Co ciekawe, rekord życiowy Amelii sprzed tygodnia (5.09.2021) dałby jej złoty medal (3:17.88).

KAMILA SZCZĘSNA

1000m - Kamila wróciła ze Zgorzelca z nowym rekordem życiowym 3:29.28s, poprawiając wcześniejszy o 8 sekund, zajmując 7. miejsce.